Kaip kovoti su dantų skausmu namų sąlygomis?

Kaip kovoti su dantų skausmu namų sąlygomis?

Jei skauda dantis, svarbu išsiaiškinti, kas yra jūsų diskomforto priežastis. Iš čia galite nustatyti, kaip geriausiai sumažinti skausmą, patinimą ar kitus simptomus.

Įprastas skalavimas sūriu vandeniu ir šalto kompreso naudojimas paprastai gali palengvinti nedidelį sudirginimą, tačiau esant rimtesniam dantų skausmui gali prireikti odontologo įsikišimo.

Jei simptomai išlieka ilgiau nei dieną ar dvi, kreipkitės į odontologą arba ortodontą Vilniuje ar kitame mieste.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.

1. Nuplaukite druskos vandeniu

Daugeliui žmonių skalavimas sūriu vandeniu yra veiksminga pirmosios eilės procedūra. Sūrus vanduo yra natūrali dezinfekavimo priemonė, kuri gali padėti atlaisvinti maisto daleles ir šiukšles, kurios gali būti įstrigusios tarp dantų. Dantų skausmo gydymas druskos vandeniu patikimas šaltinis taip pat gali padėti sumažinti uždegimą ir išgydyti burnos žaizdas.

Norėdami naudoti šį metodą, sumaišykite 1/2 šaukštelio druskos į stiklinę šilto vandens ir naudokite kaip burnos skalavimo skystį.

2. Vandenilio peroksido skalavimas

Dantų skausmas
Vandens peroksido skalavimas taip pat gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą. Be bakterijų naikinimo, vandenilio peroksidas gali sumažinti apnašas ir išgydyti kraujuojančias dantenas.

Įsitikinkite, kad tinkamai praskiedėte vandenilio peroksidą. Norėdami tai padaryti, sumaišykite 3 procentus vandenilio peroksido su lygiomis dalimis vandens ir naudokite jį kaip burnos skalavimo skystį. Negalima jo nuryti.

3. Šaltas kompresas

Jūs galite naudoti šaltą kompresą, kad sumažintumėte bet kokį patiriamą skausmą, ypač jei dėl bet kokios rūšies traumos sukėlė dantų skausmą. Uždėjus šaltą kompresą, susiaurėja tos srities kraujagyslės. Dėl to skausmas tampa ne toks stiprus. Šaltis taip pat gali sumažinti patinimą ir uždegimą.

Norėdami naudoti šį metodą, 20 minučių vienu metu prie pažeistos vietos laikykite rankšluosčiu apvyniotą ledo maišelį. Tai galite pakartoti kas kelias valandas.

4. Pipirmėtės arbatos maišeliai

Pipirmėtės arbatos maišeliai gali būti naudojami skausmui numalšinti ir jautrioms dantenoms nuraminti.

Norėdami tai padaryti, leiskite panaudotam arbatos maišeliui atvėsti, prieš tepdami jį ant pažeistos vietos. Jis vis tiek turėtų būti šiek tiek šiltas.

Taip pat galite pakeisti požiūrį ir jį naudoti vietovei vėsinti, o ne šildyti. Norėdami tai padaryti, porą minučių įdėkite panaudotą arbatos maišelį į šaldiklį, kad jis atvėstų, ir tada uždėkite maišelį ant danties.

Sudomins  Kodėl yra gerai masažuokliai?

5. Česnakai

Tūkstančius metų česnakai buvo pripažinti ir naudojami dėl savo gydomųjų savybių. Jis ne tik gali naikinti kenksmingas bakterijas, kurios sukelia dantų apnašas, bet ir gali veikti kaip skausmą malšinantis vaistas.

Norėdami tai padaryti, sutrinkite česnako skiltelę, kad susidarytų pasta, ir tepkite ją paveiktoje zonoje. Galbūt norėsite pridėti šiek tiek druskos. Arba galite lėtai kramtyti šviežio česnako skiltelę.

6. Vanilės ekstraktas

Vanilės ekstrakte yra alkoholio, kuris gali padėti numalšinti skausmą. Dėl patikrintų antioksidantų savybių jis taip pat yra veiksmingas gydytojas.

Norėdami tai padaryti, užtepkite nedidelį kiekį vanilės ekstrakto ant piršto ar medvilnės tampono. Kelis kartus per dieną tepkite tiesiai ant pažeistos vietos.

7. Gvazdikėlis

Gvazdikėliai buvo naudojami dantų skausmams gydyti per visą istoriją, nes aliejus gali veiksmingai numalšinti skausmą ir sumažinti uždegimą. Sudėtyje yra eugenolio, kuris yra natūralus antiseptikas.

Norėdami naudoti šį metodą, užtepkite nedidelį kiekį gvazdikėlių aliejaus ant medvilnės kamuoliuko ir tepkite jį paveiktoje zonoje. Gvazdikėlių aliejų galite praskiesti keliais lašais nešiklio aliejaus, pavyzdžiui, alyvuogių aliejaus ar vandens. Padarykite tai kelis kartus per dieną.

Taip pat galite įlašinti lašelį gvazdikėlių aliejaus į nedidelę stiklinę vandens ir pasigaminti burnos skalavimo skysčio.

8. Gvajavos lapai

Gvajavos lapai turi priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti gydyti žaizdas. Jie taip pat turi antimikrobinę veiklą, kuri gali padėti burnos priežiūrai.

Norėdami tai padaryti, kramtykite šviežius gvajavos lapus arba į verdantį vandenį įpilkite susmulkintų gvajavos lapų, kad gautumėte burnos skalavimo skystį.

9. Kviečių žolė

Kviečių žolė turi daugybę gydomųjų savybių ir gali padėti išgydyti jūsų kūną iš vidaus, jei jis vartojamas viduje. Tai gali palengvinti burnos uždegimą ir užkirsti kelią infekcijoms. Jo didelis chlorofilo kiekis taip pat gali kovoti su bakterijomis.

Norėdami tai padaryti, tiesiog naudokite kviečių žolių sultis kaip burnos skalavimo skystį.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme 9 geriausius būdus, kurie padės jums namų sąlygomis numalšinti dantų skausmą. Išbandykite juos ir išsirinkite efektyviausią konkrečiai jūsų atvejui.

Straipsnis yra parengtas, vadovaujantis dentes.lt informacija.