Ar liofilizuoti vaisiai sveika?

Vaisius mėgstame visi, tačiau reikia pripažinti, kad jie gana sunkūs ir sotūs, todėl vaisius valgyti didelėmis porcijomis nepajėgia nei vienas. Dėl to ne visada pavyksta gauti visus norimus vitaminus iš vaisių. Liofilizacijos metu iš vaisių yra pašalinamas vanduo, tačiau lieka visi vitaminai ir maistingosios savybės. Todėl vaisiai tampa kur kas mažesni ir lengvesni, tačiau išlaiko tiek skonį, tiek savybes. Tai sveikas užkandis, tinkantis visiems, kurie mėgsta vaisius ir nori gauti kuo daugiau vitaminų iš jų ir būti sveiki.

Kokius vaisius galima pasirinkti?

Liofilizuoti galima bet kurį vaisių, tačiau dažniausiai gamintojai renkasi obuolius, bananus, ananasus, mangus ir kitus lietuvių pamėgtus vaisius. Šiuos vaisius ne tik lengva liofilizuoti, bet ir jie turi daug vitaminų, todėl yra ne tik skanūs, bet ir sveiki.

Ar visi gali valgyti liofilizuotus vaisius?

Liofilizuoti vaisiai puikiai tinka beveik visiems. Visgi tam tikrais atvejais ne kiekvienas vaisius gali tikti:

  • Jei esate alergiški vaisiais, pavyzdžiui, ananasams, tuomet didelė tikimybė, jog net ir liofilizuoti ananasai sukels alergiją. Turintys alergijų turėtų rinktis vaisius, kuriems nealergizuoja.
  • Daugelis gamintojų siūlo kokybiškus liofilizuotus vaisius, kuriuose nerasite nei pridėtinių saldiklių, nei cukraus. Tačiau kai kurie gamintojai pasaldina vaisius, dėl to jie tampa mažiau sveiki, ypač tiems, kurių gliukozės kiekis kraujyje yra per didelis. Pasidomėkite, ar pasirinktas gamintojas pasiūlys jums ne tik gardžius, bet ir sveikus vaisius.

Kadangi liofilizuoti vaisiai yra sveiki, juos valgyti gali praktiškai visi. Pasirinkite vaisius, kurie yra jūsų mėgstamiausi, ir derinkite juos su mėgstamais maisto produktais. Liofilizuoti vaisiai puikiai tiks prie košės, jogurto ar net skanių ledų. Nepamirškite, kad liofilizuotus vaisius galite valgyti ir vienus. Tokiu būdu sumažinsite kalorijų kiekį ir pajusite tikrąjį jų skonį. Liofilizuoti vaisiai puikiai tinka bet kokio amžiaus grupei, todėl juos renkasi ne tik jauni, bet ir vyresni žmonėms, kurių organizmai negauna visų reikiamų vitaminų. Jei norite pasaldinti savo gyvenimą sveiku užkandžiu, tuomet liofilizuoti vaisiai jums puikiai tiks.

Related Posts