Ar Vilnius saugus miestas?

Jaunimui išvykus studijuoti į Vilnių, daugelis tėvų nerimauja dėl tykančių pavojų. Deja, bet kai kuriems didmiesčiai asocijuojasi su pavojų šaltiniais. Vis dėl to nerimauti nereikia, nes Vilnius gana ramus miestas, palyginus su kitais Lietuvos miestais.

Vilniaus gatvės pilnos žmonių

Viena iš priežasčių, kodėl Vilniuje yra saugiau nei kituose miestuose –vilniečiai, kurie užpildo gatves tiek dieną, tiek naktį. Nereikia manyti, jog tie žmonės nepadėtų ekstremaliu atveju, jie juk tokie patys, kaip ir jūs. Ar jūs padėtumėte, jeigu žmogus prašytų pagalbos? Be to, kai aplinkui daug žmonių, retai kas išdrįsta pulti. Taigi, jeigu vaikščiosite ne po užkampius, tuomet nereikia bijoti.

Parduotuvės atidarytos ne tik dienos metu, bet ir naktimis

Dar viena priežastis, kodėl didmiesčiuose saugu, tai parduotuvės, klubai, kurie yra atidaryti visą parą. Būtų neracionalu teigti, jog tai nesuteikia saugumo. Ištikus nelaimei, galima bėgti į parduotuvę ir tuomet gauti reikiamą pagalbą. Net ir į klubą atbėgus galima tikėtis, jog barmenai padės išspręsti problemą.

Vilniuje gyvena daug studentų

Priešingai nei kituose miestuose, Vilniuje dauguma žmonių yra išsilavinę, neturintys motyvų pulti nepažįstamų. Deja, bet mažuose miestuose neretai lieka mažiau išsilavinę žmonės, kuriems kartais vienintelis uždarbio būdas būna vagystės iš kitų.

Pilna kamerų

Kita priežastis, kodėl Vilnius yra saugus miestas – kameros. Deja, bet nusikaltėliams šis miestas ne vieta. Čia rasite ne tik daug kamerų, bet ir krūva apsaugos darbuotojų, kurie tiesiog važinėja po miestą. Taigi vargu, ar kam pavyks padaryti nusikaltimą nepastebėtiems.

Pavojų nedaug, tačiau yra, todėl reikia būti atsargiems. Vilnius yra saugus miestas, tačiau tai nereiškia, jog jame nevyksta nemalonūs įvykiai. Nuo jūsų priklauso, ar būsite saugūs. Jeigu turėsite apsaugos priemonių bei nevaikščiosite užkampiais naktimis, tuomet nereikia bijoti, jog būsite užpultas, apvogtas. Saugoti save reikia bet kuriame rajone, ypač tuose, kurie yra pagarsėję nusikalstamomis veiklomis. Reikia būti atidiems, tuomet nereikės susidurti su nemalonumais nei Vilniuje, nei kuriame nors kitame mieste.

Related Posts