Atsargaus vairavimo ABC

Vairuodami automobilį esate atsakingi už save, bei aplinkinius

Niekada nereikėtų pamiršti ko mus mokė vairavimo mokykla. Gaila, tačiau visuomenėje vis dar vyrauja stereotipai, jog išlaikius egzaminą Regitroje galima atsipalaiduoti ir vairuoti taip kaip Jums patogiau. Šiandien norime paneigti šį, kenksmingą mitą, ir įrodyti, jog kelių eismo taisyklės ir visi saugumo reikalavimai sukurti ne šiaip sau. O mums patiems vairuotojams. Pateiksime keletą patarimų, kaip geriau pasiruošti dalyvavimui eisme. Tikimės, jog tai bus naudinga ir padės nors keletai žmonių.

Įspėjimas, šiame straipsnyje bus slengo žodžių, kurie bus skliaustuose. Tai yra mūsų skaitytojų prašymu.

Naudingi patarimai saugiam vairavimui

  • Savo  automobilyje visada kartu turėti atsarginį ratą ( liaudyje dar vadinama “zapaske”). Būtina įsitikinti, jog ji yra tinkama Jūsų automobiliui, ar yra pakėlėjas (donkratas liaudiškas slengas) ir pompa. Reikia atkreipti dėmesį, jog kai kurie automobiliai kaip BMW net neturi atsarginio rato vietos, tad jį rekomenduojame vežiotis bagažinėje. Jei tai yra Jums didelė kliūtis, tada rekomenduojame pasiimti bet pripučiamų putų, kuriuos padeda nuo mažesnių padangų pažeidimų, įveikti keliasdešimt kilometrų atstumą. Vien turėdami šias atsargines priemones būsite saugesni psichologiškai.
  • Jei vairuojate automobilį su mechanine pavarų dėžę, vengti važiavimo ant laisvos pavaros!
  • Vaistinėlė ir gesintuvas reikalingi ne tik praeiti techninei apžiūrai, tačiau ir Jums. Žmonės linkę manyti, jog nelaimės jiems neatsitiks, tarsi žmonės, kuriems tai nutinka tik to ir laukia. Atminkite, tai reikalinga dėl JŪSŲ.
  • Važinėti tvarkingomis padangomis. Taip pat jas rekomenduojame rinktis pagal sezoną. Vasarą  – vasarinės, žiemą  – žieminės. O dar geriau jei žiemos metu pasirinktumėte “čipuotas” padangas, kurios turi tvirtą sukibimą su keliu. Tik naudojant “čipuotas” padangas nepamirškite uždėti įspėjamo ženklo ant bagažinės. Kadangi esant kliūčiai, Jūsų automobilis sustos žymiai greičiau, nei kitų automobilių.
  • Pasirinkti saugų greitį ir paisyti KET. Nesvarbu, jog atrodo kelias yra tuščias, nėra radarų, ar kitų automobilių.  Taisyklės yra sukurtos tam, jog jų laikytumėmės. Ypatingai nerekomenduojame važiuoti per mirksintį šviesoforo signalą.
  • Išsilaikius teises, būtinai užsidėti įspėjamąjį klevo ženklą. Tai yra įspėjimas kitoms transporto priemonėms, jog Jūs neturėdami patirties, galite padaryti klaidų!

Svarbiausia nepervertinti savo gebėjimų ir kelyje neatsipalaiduoti. Juk niekada nežinote kada ir kokia kliūtis gali atsirasti. Taip pat būtina domėtis naujomis kelių eismo taisyklėmis ir svarbiais pakitimais. Nepamiršti vairavimo kursuose išdėstytos medžiagos. O už pakartotinus pažeidimus gali tekti juos priverstinai prisiminti papildomo vairavimo kursuose, tačiau prieš tai sumokėjus solidžias baudas.

https://vairuojam.lt – patikimas vairavimo mokymų partneris.

Related Posts