Elektromobilių krovimas namuose

Galbūt norite įsigyti elektrinę transporto priemonę? Tuomet ši informacija suteiks naudingų žinių apie EV krovimą namuose.

Jeigu turite galimybes įsirengti įkrovimo stotelę savo namuose, tuomet turėsite dvigubą naudą, nes galėsite už pigiausią kainą jį įkrauti ir krovimas bus patogus. Elektromobilį įkrauti kainuoja kur kas mažiau, nei tradicinę transporto priemonę pripildyti degalais. Patogumą gausite todėl, kad nereikės vykti į viešas įkrovimo stoteles, kurios bus apmokestinamos nuo 2023 metų.

Ar galima įkrauti elektromobilį namuose?

Jums reikalinga vieta prie savo namų arba garaže. Įkrovimo stotelės yra montuojamos ant sienų ir yra reikalinga elektros energija. Taip pat galite savo elektromobilį įkrauti su standartiniais įkrovimo laidais, tačiau jūsų įkrovimas užtruks labai ilgai.

Iki 2030 metų planuojama uždrausti benzininius ir dyzelinius automobilius, tad įkrovimo stotelė tik palengvintų krovimą ateityje.

Ar galima elektromobilį krauti nuo paprasto elektros lizdo?

Jūs tikrai tą galite daryti, tačiau tokiam krovimui gali prireikti 24 valandų ar net ilgiau. Krovimo laikas priklauso nuo jūsų turimos elektrinės transporto priemonės akumuliatoriaus talpos.

Kad sutrumpintumėte įkrovimo laiką iki kelių valandų, rekomenduojama savo namuose turėti sumontuotą įkrovimo stotelę. Pagalvokite ir patys, kad elektromobiliui įkrauti reikalingi specialūs įkrovimo laidai, o jų tiesti su prailgintuvais tikrai nenorėtumėte.

Ar visi elektromobiliai naudoja vienodą jungtį?

Yra tik du tipai, su kuriais galite įkrauti savo EV. Greičiausiai tai bus antra jungtis, kadangi visi Europos sąjungos elektromobiliai naudoja 2 tipo lizdą. Tačiau yra senesnių elektromobilių, kurie naudoja pirmos formos lizdą, tarkime Mitsubishi PHEV.

Kokio galingumo įkrovimo stotelę turėčiau pirkti?

Tai vienas iš svarbiausių aspektų, kuomet renkatės tinkamą įkrovimo stotelę. Dažniausias pasirinkimas yra 7 kW. Taip pat yra stipresnės stotelės su 11 kW arba 22 kW, tačiau jos yra brangesnės. Jeigu norite pasirinkti 22kW įkrovimo stotelę, tuomet įsitikinkite, kad jūsų EV gali priimti tokį krovimo tempą.

Ar galima pagreitinti įkrovimo greitį?

Jeigu jūsų transporto priemonė gali priimti 22kW kintamosios srovės įkrovą, tuomet galite rinktis trifazes įkrovimo stoteles, kurias reikės sumontuoti elektrikams.

Related Posts