Energinio naudingumo sertifikatas – dokumentas, kurį turėti visada rekomenduojama

Turimas energinio naudingumo sertifikatas, kuriame klasė įvertinta pačia aukščiausia forma galima džiaugtis ir didžiuotis, nes taip yra užtikrinama, kad žiemos sezonu sąskaitos nebus aukštos, nes butas ar namas gaunamą energiją moka tausoti ir jos neišleidžia į aplinką. Taip pat turint šį sertifikatą galima tikėtis didesnės naudos, jei butas ar namas yra pardavinėjamas.

Kaip žinoti, kad energinio naudingumo sertifikatas sudarytas tinkamai?

Labai retas atvejis, kai toks dokumentas būna paruoštas nekokybiškai. Tačiau gyvenime nutinka visko, tad keliais trumpais punktais pateikiame visą pagrindinę informaciją, kas turi jame atsispindėti:

  1. Pirmoji informacija, kuri turi būti nurodyta sertifikate yra įmonė, kuri atliko visus reikiamus darbus, pateiktos rekomendacijos, kaip jo būklę galima dar geriau pagerinti, jeigu tai yra įmanoma, taip pat turi būti pateikta informacija apie patį vertinamą būstą.
  2. Viena pagrindinių informacijų, kuri turi būti nurodoma energinio naudingumo sertifikate yra kokiai energinio naudingumo klasei patalpos yra priskiriamos dabartiniu laiku ir kokiai galėtų būti priskiriamos, kai būtų išpildytos pateiktos rekomendacijos.
  3. Turbūt viena iš įdomiausių informacijų yra ta, kokiai naudingumo skalei butas, namas ar kitas pastatas yra priskiriamas. Klasė yra skirstoma nuo A iki G ženklo. A nurodo, kad viska energija naudojama tinkamai ir ji nėra švaistoma, o G nurodo, kad reikia atlikti tam tikrus pakeitimus, nes dabartinė situacija yra tokia, kad energija naudojama netinkamai.

Kaip pasirinkti tikrai gerą specialistą?

Net neabejojame, kad atsivertus pirmuosius puslapius internete ir suvedus energinio naudingumo sertifikatas pamatysite tik pačius gražiausius skelbimus, kad visi darbus atlieka labai greitai, jums rūpintis nieko nereikia. Tačiau, kad išsirinktumėte patį geriausią specialistą vien tik paskaityti pirmąjį sakinį nepakaks. Kadangi tai yra atsakingas darbas ir nuo jo gali priklausyti jūsų parduodamo buto kaina, tad ir jį reikėtų rinktis atsakingai. Svarbu įvertinti, kokią patirtį turi įmonė, kaip ilgai specialistai dirba joje. Taip pat galite pasidomėti buvusių klientų atsiliepimais, kaip jie vertina visus darbus. Aišku, nėra būtina vadovautis šiais keliais išvardintais kriterijais, jeigu manote, kad kai kurie niuansai yra svarbesni, tai galite vertinti pagal juos. Svarbu nedaryti pačios pagrindinės klaidos, tai nesirinkti pačio pirmo pasitaikiusio varianto.

Kiek reikės sumokėti už energinio naudingumo sertifikatą?

Energinio naudingumo sertifikatas neturi vienos kainos. Jis įvairiose įmonėse gali kainuoti skirtingi, tad jeigu domina konkreti kaina, patartina kreiptis į tą įmonę. Tačiau galime patikslinti, kad tokį sertifikatą gali gauti kiekvienas, nes jis nėra brangus ir tokia investicija tikrai pasiteisins. Kreipkitės  į sertifikatas24 atstovus.

Related Posts