Karatė: ką verta apie ją žinoti?

Turint nemažai laisvo laiko, norime ne vien tik sėdėti namuose, bet ir užsiimti tam tikra veikla, kuri būtų naudinga. Ypač tai yra aktualu vaikams, kurie lanko vien tik mokyklą ir po jos neturi tinkamo užsiėmimo. Tad vienas iš sprendimo būdų gali būti įvairių būrelių lankymas. Puiku yra tai, kad kiekvienas turi galimybę rinktis iš sau patinkančių. Verta pripažinti, kad karatė yra vienas iš dažniausiai pasirenkamų, nes jis gali duoti ne tik naudos fiziškai, bet ir emociškai. Tad, ką apie šią sporto šaką pravartu žinoti, norime papasakoti šiame straipsnyje.

Karatė nauda

Tam tikrais atvejais yra sudaroma nuomonė, kad karatė ir kiti panašūs būreliai, kuriame yra naudojama jėga neatneša nieko gero, o tik skatina agresiją. Tačiau toks požiūris visiškai nėra susijęs su šia sporto šaka. Atvirkščiai, ji gali duoti labai daug. Tie žmonės, kurie užsiima ja įgauna discipliną, pagarbą ir panašiai. Tad tokiu sportu naudinga užsiimti dar nedideliems vaikams, kurie tokio suvokimo neturi, o pratinami nuo mažų dienų, viso to galima išmokti visai paprastai. Taip pat svarbu paminėti ir tai, kad karatė iš tam tikros pusės išmoko ir pasitikėjimo, žinoti, kad visada įmanoma pasiekti tikslą, kuris yra iškeltas. Aišku, ji gali išmokyti ir apsigynimo, kuris tam tikrais atvejais gali būti naudingas. Jeigu norite dar daugiau informacijos sužinoti apie šią sporto šaką, galite apsilankyti internetinėje svetainėje karate-shido.lt.

Skirtingi karatė lygiai

Tikriausiai bet kokių sporto pasiekimų yra žymiai lengviau siekti tada, kai yra aišku, ką savo įdėtomis pastangomis gali gauti. Lygiai tokia pati situacija yra su karatė. Dažniausiai jos lygiai yra nustatomi pagal turimus diržus, o konkrečiau, jų spalvas, nes tai nusako, koks meistras esi. Šių diržų spalvų yra pakankamai daug, tačiau tam tikri yra svarbesni, nes tada žengiamas kertinis žingsnis į kitą etapą:

  • Baltos spalvos diržas. Jis simbolizuoja tai, kad žmogus dar yra pradedantysis.
  • Geltonos spalvos diržas. Jis parodo, kad asmuo jau turi susipažinimą su karatė ir žino pačius pagrindinius veiksmus.
  • Oranžinės spalvos diržas. Jis simbolizuoja tai, kad žmogus moka daugiau nei pagrindinius derinius ir yra pasiryžęs mokytis toliau.
  • Juodos spalvos diržas. Pats didžiausias pasiekimas, kurį galima pasiekti ir kiekvieno mokinio tikslas yra būtent šios spalvos diržas.

Kada pradėti mokytis karatė?

Tikrai nėra nustatytas amžius, kada galima pradėti mokytis šio meno. Kartais galima matyti labai nedidelius vaikus, kurie turi tikslą jo išmokti. Tačiau kartais galima matyti ir vyresnius žmones, kurie tik neseniai pradėjo užsiiminėti šiuo sportu.

 

Related Posts