Kiek gyvena britų katės?

Kiek gyvena britų katės

Katės gyvenimo trukmė priklauso nuo keleto veiksnių, beje pagrindiniai veiksniai, darantys įtaką jos trukmei, yra gyvūno gyvenamoji vieta, maistas, priežiūra, stresas ir genetiniai veiksniai. Kas liečia britų kates, tai šios faunos atstovės turi stiprią imuninę sistemą, kuri turi teigiamą poveikį jų gyvenimo trukmei.

Britų kačių gyvenimo trukmė

Atsižvelgiant į konkrečius skaičius, britų katės vidutiniškai gyvena apie 13-15 metų, tačiau, jeigu šiems gyvūnams sukurti tam tikras sąlygas, tai jos galės išgyventi ir iki 18-20 metų. Apskritai, kaip paradoksaliai tai beskambėtų, britų katės gyvenimo trukmė gali labai sutrumpėti nuo perdėto šeimininkų rūpesčio. Tas faktas, kad daugelis žmonių, bando įtikti numylėtiniui, „peršeria“ jį įvairiais skaniais, bet labai kenksmingais produktais, kurie savo ruožtu neigiamai veikia gyvūno sveikatą, kas ir sukelia ankstyvą mirtį.

Gyvenimo trukmei turi įtakos ir gyvūnų sterilizacija

Pavyzdžiui, britų katės, kurioms yra atimta galimybė turėti palikuonių, gyvena dviem – trim metais ilgiau, nei šios faunos atstovės su išsaugotomis reprodukcinėmis galimybėmis (faktas yra tas, kad sterilizuotos katės mažiau rizikuoja sirgti onkologinėmis ligomis).

Taip pat ženkliai sumažina gyvenimo trukmę prasta gyvūnų priežiūra ir nesubalansuota mityba. Šie atstovai, kurie gyvena patalpoje, tačiau turi galimybę būti fiziškai aktyvūs (bėgioti, šokinėti … tai yra, jiems įrengta speciali įranga), kasdien kvėpuoja grynu oru ir ėda maistą su pakankamu maistinių medžiagų kiekiu, tikimybė išgyventi iki senatvės yra daug didesnė.

Jeigu Jūs norite, kad Jūsų katė džiugintų Jus kuo ilgiau tai netingėkite sukurti jai patogų egzistavimą: kas šešis mėnesius apsilankykite pas veterinarą, šerkite laiku, bet ne peršerkite, saugokite gyvūną nuo streso, nes šiems faunos atstovams reikia ramaus gyvenimo ir vidutiniškai aktyvaus.

Daugelį britų kačių savininkų domina klausimas, kaip susieti augintinio amžių su žmogaus amžiumi. Vyrauja nuomonė, kad metų amžiaus katė prilyginama apie 15 žmogaus metų, dvejų metų – 25 metams, septynių metų – 45 metams, o 20-metų katė, pagal žmogaus standartus – 95-erių metų senutė.

Related Posts
Jojo istorija

Kas yra jojo žaislas (yo yo)

Sužinosite: Jojo istorijaYo Yo FilipinuoseYo Yo IndijojeL’emigretteŠiuolaikinė yo-yo koncepcija Dar vienas “Kiniškas žaislas” – labiausiai paplitusi klaidinga nuomonė…
Plačiau
faktai apie rukyma

Faktai apie rūkymą

Ar žinojote, kad…  1 iš 2 rūkančiūjų miršta nuo rūkymo sukeltų ligų.  Didžioji dalis (net 83%) rūkančiūjų gailisi,…
Plačiau