Logotipai – svarbi rinkodaros priemonė

Logotipai – svarbi rinkodaros priemonė

Šiandienos straipsnyje norime pasikalbėti apie tai, koks svarbus logotipų kūrimas ir vizualinis identitetas. Aptarsime keletą pavyzdžių, kurie pažįstami visame pasaulyje, bei žinome Lietuvoje.

Žinomiausi logotipai pasaulyje:

  • “McDonalds” , tai simbolis kuris pripažįstamas beveik visuose pasaulio kampeliuose. Įmonės auksinės arkos tapo vienu iš labiausiai paplitusių ir akimirksniu atpažįstamų logotipų, pagal visuotinį žinomumą prilygstančiu net “Coca-Cola” logotipui.
  • “Nike” , vienas sėkmingiausių pasaulinių prekės ženklų, “Nike” savo prekės ženklo vertę sukūrė remdamasi stipriu ir lengvai atpažįstamu logotipu. Šis ženkliukas yra vienas ikoniškiausių ir žinomiausių logotipų pasaulyje, kuris padėjo jam tapti vienu vertingiausių prekės ženklų.
  • “Apple”, dar viena pasaulinė kompanija, turinti vieną minimalistiškiausių ir efektyviausių logotipų pasaulyje. Logotipas, kuriame pavaizduotas nukąstas obuolys, iš karto atpažįstamas kaip vienos iš sėkmingiausių technologijų bendrovių pasaulyje simbolis.

Keletas labiausiai atpažįstamų lietuviškų logotipų:

  • “Lietuvos draudimas” yra viena seniausių ir labiausiai atpažįstamų draudimo bendrovių Lietuvoje. Bendrovės pavadinimas ir logotipas yra glaudžiai susiję – pavadinimas “Lietuvos draudimas” buvo sukurtas specialiai bendrovei, o logotipą įkvėpė lietuvių liaudies meno motyvas.
  • “Švyturys” yra vienas iš labiausiai atpažįstamų Lietuvos prekės ženklų tiek šalies viduje, tiek tarptautiniu mastu. Švyturys” logotipas sukurtas pagal tradicinį lietuvių liaudies meno motyvą – rūtą (arba rožę), dažnai naudojamą lietuvių liaudies mene ir architektūroje.
  • “Circle K” tai vienas didžiausių tarptautinių degalinių tinklų ir vienas iš labiausiai atpažįstamų prekės ženklų Lietuvoje. Bendrovės logotipas – paprastas raudonos ir geltonos spalvos apskritimas

Kaip matote, logotipai yra svarbi rinkodaros priemonė, padedanti jūsų įmonei tapti atpažįstama tiek šalies, tiek tarptautiniu mastu. Taigi, jei ketinate pradėti verslą, būtinai investuokite į gerą logotipo dizainą!

Ar verta bandyti kurti patiems?

Yra daug logotipų kūrimo programų, kuriomis galima sukurti logotipą. Tačiau svarbu nepamiršti, kad logotipas yra kur kas daugiau nei tik dizainas. Geras logotipas turėtų būti išskirtinis, įsimintinas ir tinkamas jūsų verslui. Be to, jis turėtų būti pakankamai paprastas, kad jį būtų galima lengvai atgaminti įvairiose laikmenose. Dėl šių priežasčių logotipų kūrimas neturintiems pakankamai patirties gali tapti sunkiai įveikiama užduotimi.

Related Posts