Pjovimo juosta: Į ką atsižvelgti, ieškant pjūklo atsarginių detalių?

Pjūklai – vieni naudingiausių prietaisų ne tik sode, kaime ar kitoje privačioje valdoje, bet ir dirbant įvairius miško darbus. Kartas nuo karto tam tikras pjūklo dalis reikia pasikeisti dėl nusidėvėjimo arba pasikeitus naudojimo poreikiams. Dažniausiai keičiamos pjūklo dalys yra grandinė ir pjovimo juosta.

Ieškant naujų pjūklo dalių, labai svarbu rinktis patikimus pardavėjus, kurie siūlo rinktis originalias arba artimas originalui dalis ir gali suteikti joms tam tikrą garantinį laiką. Prekybos vietoje konsultantai jums visada gali patarti, kokios dalys geriausiai tiks būtent jūsų turimam prietaisui, tačiau šį bei tą išmanyti pravartu ir patiems.

Prieš užsisakydami naują pjovimo juostą, turėsite tiksliai žinoti kelis išmatavimus: tvirtinimo šabloną, pjūklo arba pjovimo vietos ilgį, grandinės matmenis ir nuolydį. Ant daugelio grandininių pjūklų šie išmatavimai yra nurodyti (išgraviruoti), tačiau, jeigu taip nėra, jums reikės viską išsimatuoti patiems.

Svarbu žinoti, kad jums reikalinga nauja pjovimo juosta turėtų būti maždaug 5 centimetrais ilgesnė už vidutinį pjaunamos medienos storį. Su mažesne juosta patogu genėti šakas, o su didesne – kirsti medžius. Geriau jau turėti mažesnę juostą, kuris leis atlikti ir didesnius darbus, negu naudoti pačio didžiausio dydžio grandininio pjūklo pjovimo juostą ir su ja nesėkmingai mėginti atlikti įvairius smulkesnius darbus.

Taigi tokie dalykai yra visiškai individualūs ir priklauso nuo to, kokiems darbams jums daugiausia reikalingas turimas pjūklas. Pjovimo juostos ilgis pasirenkamas, atsižvelgiant ne tik į medienos storį, bet ir į jūsų pjovimo patirties lygį. Profesionalai rekomenduojama turėti dvi skirtingo ilgio pjovimo juostas, kurias galima keisti pagal tuometinius darbo poreikius.

Kaip išmatuoti grandininio pjūklo pjovimo ilgį, kai jis nėra nurodytas?

Pasinaudokite ištraukiamu metru (rulete) ir išmatuokite pjovimo ilgį, kuris bus maždaug 2,5 cm už strypo laikiklio (link juostos galo) ir eis iki pat juostos galo. Gautą ilgio vienetą galite drąsiai suapvalinti iki artimiausio sveikojo skaičiaus. Verta žinoti, kad kai kuriems pjūklams (paprastai dvipusiams) toks matavimas gali netikti, nes turi būti matuojamas bendras prietaiso ilgis, o ne pjovimo vietos ilgis.

Į ką atsižvelgti matuojant grandinę?

Matuodami pjūklo grandinės ilgį, atminkite, kad ji laikui bėgant dėvisi ir plonėja, o griovelis – platėja. Taigi visada naudinga turėti šiek tiek papildomų centimetrų ateičiai.

Puikiai suprantama, kad kartais patiems visus šiuos matmenys išmatuoti gali būti sunku. Pirkėjams rekomenduojama rinktis fizines arba elektronines parduotuves ir konsultantams nurodyti tikslų savo pjūklo modelį arba tiesiog atsinešti jį į parduotuvę. Ši informacija labai pravers tuo atveju, jeigu matmenys nėra nurodyti ant jūsų prietaiso. Paprastai specializuotose pjūklų dalių parduotuvėse darbuotojai turi patirties, sulaukia nemažo kliento rato, todėl kartais mintinai žino, kokios pjovimo juostos reikės būtent jūsų turimam grandininiam pjūklui.

 

Related Posts