Biskvitinės tešlos paslaptys

Biskvitas yra daugelio kepinių ir desertų pagrindas, iš jos kepami sausainiai, pyragaičiai, vyniotiniai ir tortai. Tad pasidomėkite kaip ingredientai ar ruošimo būdai daro įtaką biskvito skoniui ar išvaizdai bei kaip lengvai keisti bei kiek kepti receptus, kad gautume tai ko pageidaujame.

Paprasto biskvito receptas išties paprastas. Reikia: 4 Lt dydžio kiaušinių, 120 g cukraus, 90 g miltų, 30 g krakmolo. Orkaitę įkaitiname iki 180 C temperatūros. Biskvitą pagaminame pagal vieną iš būdų, kurį aptarsime netrukus (šaltasis pagrindinis, šaltasis pagreitintas ar šiltasis). Tešlą sukrečiame į paruoštą 20 cm skersmens formą ir kepame 40 min.


Taigi, ingredientai tie patys, kepimas toks pat, bet šių keturių produktų sumaišymas gali būti skirtingas. Rekomenduojame paskaityti – Kaip kepti biskvitą?

Šaltasis pagrindinis

Kiaušinio baltymus reikia atskirti nuo trynių. Tryniai sumaišomi su trečdaliu recepte numatyto cukraus ir plakami iki tirštos kreminės masės. Baltymai pradedami plakti mažesniu greičiu, po truputį greitinant. Įpusėjus plakimui pilamas likęs cukrus ir plakama iki standžių putų. Geriausia, kuomet ir tryniai ir baltymai plakami vienu metu. Tuomet baltymai sumaišomi su tryniais, paskui suberiami miltai – juos į įšplaktus kiaušinius reikia įmaišyti itin atsargiai. Geriausia tai daryti mentele arba išskleistais ir ištiestais pirštais, kad nesubliukštų kiaušinių plakimo metu susidarę oro burbuliukai.

Šaltasis pagreitintas būdasBaltymai su cukrumi išplakami iki standžių putų, nuolat plakant po vieną supilami tryniai, galiausiai atsargiai įmaišomi miltai.

Šiltasis būdas

Kiaušiniai lengvai plakami ir sumaišomi su cukrumi. Indas su kaiušiniais pastatomas ant šilto vandens vonelės ir masė plakama, kol ištirpsta cukrus. Ištirpus nuimama nuo vonelės ir plakama toliau, kol atvėsta. Galiausiai suberiami miltai ir trumpai bei lengvai išmaišoma.

Paprastas biskvitas gaminamas daugeliu skirtingų būdų. Tačiau ir tas pats paprastasis biskvitas gali būti lengvai paįvairinamas. Pavyzdžiui, norint išsikepti kakavinį biskvitą, dalį miltų pakeiskite tokia pat dalimi kakavos miltelių. Norint biskvitą paįvairinti razinomis, riešutais ar džiovintais vaisiais, pirmiausia juos apvoliokite miltais, tik tuomet įmaišykite į tešlą. Beje, atminkite – kepant biskvitą aliejumi reikia tepti tik patį dugną.Tad skanių kepinių, desertų, tortų ir pyragų su pagamintų pagal paprastojo biskvito receptą!

Kaip pasigaminti biskvitinę tešlą?

Related Posts
Mamos torto receptas

Mamos tortas

Sužinosite: Mamos tortui reikės:Mamos torto kepimas Tai labai paprastas, bet nuostabaus skonio tortas. Maždaug toks, kokie būna kavinukėse,…
Plačiau