Darbuotojų paieška: kodėl gali nepasisekti darbo pokalbis?

Kartais gali atrodyti, kad interviu su atrankų specialistu praėjo be didesnių problemų ir netrukus jis tikrai atsakys, tačiau praėjo diena, dvi, o jokio atsako taip ir nesulaukėte. Ilgai to nesulaukus atrodo, jog žemė pradeda tarsi slysti iš po kojų, tačiau priežasties kaip ir neatrandate. Kadangi darbuotojų paieška turi savųjų specifikų, o vieno tiesaus atsakymo į būtent šiuos klausimus kartais net nėra, tai žemiau pabandysime paieškoti to priežasčių.

Kaip teigia atrankų ekspertai, tai kai darbuotojų paieška ir jos procesas jums nebuvo sėkmingas, dažnai net nėra susiję su turima patirtimi ar įgūdžiais. Galima sakyti, jog jie nepatikėjo Jūsų pasakojama istorija, kurioje teigėte, kad norite šio darbo ar net apskritai žinojote, kur veliatės. Specialistai dažniau pasirenka tuos, kurie sugeba jiems perteikti, jog čia yra jų svajonių darbovietė, todėl reikia jiems parodyti šio darbo svarbą Jums patiems. Tačiau per didelis entuziazmas ne visada gali duoti teigiamų vaisių, nes tik pasakyti, kad tiesiog norite čia dirbti, tikrai neužtenka, nes kas nenorėtų?

Jeigu pretenduojate į rimtą poziciją, tai reikia net patiems būti nusistačius aukštus asmeninius standartus, kuriais turėtų sekti kiti industrijos atstovai. Galite net nesivarginti, jeigu į tokią poziciją pretenduojate tik dėl to, kad būtų galima apmokėti kasdienines sąskaitas. Lygiai taip pat, interviu metu svarbu nepersistengti su situacijos pagrąžinimais ir paprasčiausiu persistengimu. Nereikia girti to, ko manote, kad jie ir nėra verta. Net jeigu ir kelis paskutinius mėnesius nepavyksta susirasti darbo ir dabar pasitenkintumėte praktiškai bet kuo, to stenkitės neparodyti.

Geriausia yra pagalvoti arba tiksliau, pastatyti save į atrankų specialisto rolę ir atsakyti į klausimą „ar taip jis pats taip kalbėtu darbe su savo kolegomis?“. Aišku, kad gali būti, kad sunku apie viską pagalvoti dar prieš interviu, o dar sunkiau taip išsireikšti rašant motyvacinį laišką. Tinkama darbuotojų paieška yra sukoncentruota į rimtų kandidatų atrankas, todėl jokiu būdu stenkitės neatrodyti beviltiškai.

Daugiau patarimų bei pavyzdžių rasite čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska

 

 

Related Posts