Į ką atkreipti dėmesį renkantis svetainės baldus?

Svetainės baldų pasirinkimas yra esminis dalykas kuriant jaukų kambarį, į kurį turėtų būti nukreiptas visas jūsų dėmesys. Nėra tikslaus atsakymo, kokie baldai turėtų būti svetainėje. Taip yra todėl, kad svetainė kiekvienuose namuose atlieka skirtingą vaidmenį. Kažkam tai yra poilsio vieta, kažkam – arbatos vakarėlių su šeima ir draugais vieta, kažkam – poilsio ir darbo vieta. Kai kuriais atvejais svetainė taip pat gali atlikti valgomojo ir svečių miegamojo funkcijas. Priklausomai nuo paskirties, svetainė įgauna individualią išvaizdą ir yra užpildoma baldais, galinčiais patenkinti šeimininkų poreikius. Tačiau dažniausiai nė vienas gyvenamasis kambarys neapsieina be šių baldų:

  • minkšti baldai: sofos, foteliai, pufai, kėdės;
  • moduliniai baldai: sekcijos, lentynos;
  • stalas, žurnalinis staliukas.

Tai, kokie turėtų būti šie baldai, priklauso ne tik nuo savininkų pageidavimų, bet ir nuo papildomų veiksnių. Prieš renkantis svetainės baldus, svarbu apgalvoti šiuos niuansus: didžiausias galimų lankytojų skaičius, kambario dydis, apšvietimas, bendras kambario stilius.

Sofa yra pagrindinis svetainės atributas, be kurio patalpa prarastų savo pagrindinę paskirtį – poilsį. Jei jūsų svetainėje yra didelis plotas, drąsiai rinkitės sofą su foteliais ar pufu arba didelį minkštą kampą. Minkšti baldai turi būti funkcionalūs, bet neužimti visos erdvės, netrukdyti laisvai judėti ir neužstoti praėjimų ar priėjimų prie lango.

Kitas veiksnys, turintis įtakos svetainės baldų pasirinkimui, yra pakankamas kambario apšvietimas. Svetainėje, kurioje mažai dienos šviesos, reikėtų rinktis šviesius baldus, kurie sukurtų erdvumo pojūtį.

Gyvenamasis kambarys atspindi šeimininko skonį ir stiliaus pojūtį. Be minkštų baldų, patogumo suteikia ir moduliniai baldai, pavyzdžiui, sieninės spintelės, lentynos. Moduliniai baldai yra modernus ir funkcionalus sprendimas, galintis gyvenamajam kambariui suteikti išbaigtą, vientisą išvaizdą. Pagrindinės tokių baldų savybės yra paprastumas, elegancija ir mobilumas. Tokią sieną galima reguliariai atnaujinti pridedant naujų modulių, lentynų ar spintelių.

Rinkdamiesi sekciją atsižvelkite į lubų aukštį. Jei jos žemos, geriausia vengti sekcijų siekiančių lubas, nors naujausios sekcijos modeliai yra labai kompaktiški ir gali būti modeliuojami iš kelių variantų. Tai leidžia pritaikytu sekcijas tiek dideliems kambariams, tiek ribotos vietos erdvėms.

Related Posts