Daugiabučių gyventojai reguliariai išneša šiukšles, dažniausiai jas metant į artimiausius konteinerius.
Tačiau specialistai primena, kad svarbu šiukšles mesti į savo namo konteinerį, kitaip gali tekti sumokėti baudas nuo 30 iki 140 eurų. Jei pažeidimas kartojasi, bauda gali būti dar didesnė.
Neseniai socialiniuose tinkluose kilo diskusija apie tai, kur gyventojai turėtų mesti šiukšles. Vilniaus gyventoja pasidalijo savo nusiskundimu, kad kaimynai dažnai meta šiukšles ne į savo konteinerius.
„Gyvenu šalia viešojo transporto stotelės, kur netoliese yra konteineriai. Dažnai žmonės šalia konteinerių palieka maišus, nes jie perpildyti. Aš informavau savivaldybę apie pažeidimus,“ – rašė moteris.
Tačiau kai kurie komentatoriai teigia, kad žmonės meta šiukšles, kur yra konteineriai, o ne į savo namo. „Svarbiausia, kad šiukšlės būtų išmestos, o ne paliktos gatvėje,“ – sakė viena moteris.
Kita gyventoja pranešė, kad dažnai randa perpildytus konteinerius ir neša šiukšles į kitus. „Dabar siūlo parsinešti šiukšles namo, kol atsiras vietos mūsų konteineryje. Tai absurdas,“ – piktinosi ji.
Specialistų raginimai naudotis savo konteineriais
„Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus“ atstovė Justė Ramonaitė-Kuliešienė paaiškino, kad kiekvienam daugiabučiui priskirtos specifinės atliekų surinkimo aikštelės. „Gyventojai turi naudotis tik savo konteineriais. Informaciją apie priskirtus konteinerius galima rasti Vilniaus miesto žemėlapyje arba VASA savitarnoje.“
Kauno miesto administracijos atstovė Radeta Savickienė taip pat patvirtino, kad kiekvienam daugiabučiui skiriamos konkrečios konteinerių aikštelės.
Dėl perpildytų konteinerių – rimtos problemos
Specialistai pabrėžia, kad atliekų surinkimo aikštelės nuolat stebimos, naudojant kameras ir kitus prietaisus. „Užfiksavus pažeidimus, informacija perduodama savivaldybės Viešosios tvarkos grupei,“ – sakė J. Ramonaitė-Kuliešienė.
Kauno savivaldybės atstovė įspėjo, kad gyventojams gresia baudos už netinkamą atliekų tvarkymą. „Baudos už pažeidimus svyruoja nuo 30 iki 140 eurų, o už pakartotinus pažeidimus – nuo 140 iki 600 eurų,“ – nurodė ji.