Kaljanas kas tai?

Kaljanas kas tai?

Kaljanas tai modernus pypkės pakaitalas. Šis prietaisas išrastas Egipte, greitai paplito arabijoje, turkijoje ir kituose šalyse. Kaljanas dar kitaip vadinamas ,,šiša“. Kaljanas tai prietaisas, kuris kaitina tabaką ir gamina dumus.

Šiuolaikiniai ir pirmieji kaljanai labai daug kuo skiriasi. Kaljanų kultūra labai pasistumėjo per paskutinius 5 metus, kaljanai išpopuliarėjo todėl atsirado daug naujovių. Net nerukantys žmonės vis daugiau išbando kaljanus.

Kaljanų tipai

Kaljanai iš esmės skirstomi į du pagrindinius tipus:

  • Egiptietiški kaljanai – šie kaljanai kaip ir ankščiau, daug kuo nepasikeitė. Dar iki šiol šie kalajanai rukomi su folija. Šie kaljanai neretai turi keleta šlangų, dauguma žmoniu vis dar galvoja, kad kaljano kokybė priklauso nuo šlangų kiekio, tačiau priešingai, geras kaljanas turi turėti tik vieną šlangą.
  • Europietiški kaljanai – šie kaljanai priešingai nei egiptietiški yra profesionalus. Europietiški / amerikietiški kaljanai turi tik vieną šlangą, taip pat turi angą per kurią galimą išpūsti dumus, taip sumažinant kaitrą ir dūmų perteklių.

Kaljano sudedamosios dalys

Kaljanas sudarytas iš 5 pagrindinių dalių: kolbos, stiebo, taurelės, kaitinimo kameros ir šlangos. Kiekviena detalė itin svarbi.

  1. Kaljano kolba – kaljano kolba neturėtų būti nei per didelė, nei per maža. Nuo kolbos dydžio priklausys dūmų kiekis, tačiau ji turi būti proporcinga su jūsų kaljanu.
  2. Kaljano stiebas – stiebas turi būti pagamintas iš tinkamos medžiagos, geriausia būtų nerudijantis metalas, taip pat visad atkreipkite dėmesi ar kaljano stiebe yra išputimo anga.
  3. Kaljano taurelė – taurelė turėtų būti pagaminta iš molio arba silikono. Šios dvi medžiagos geriausiai perleidžia karšti. Kaljano taurelės forma turėtų būti išgaubta viduje, tokio tipo taurelės vadinamos tunėlinėmis.
  4. Kaljano kaitinimo kamera – kaitinimo kamera turėtų būti pagaminta iš lengvojo lydinio metalo, kuris tinkamai praleidžia šilumą. Geriausiai tinkamas yra aliuminis. Jeigu kaitinimo kamera nepraleis karšio arba praleis perdaug, tuomet arba sudeginsite tabaką arba jo neikaitinsite iki tinkamo lygio. Bet kuriuo atveju kaljanas neveiks tinkamai.
  5. Kaljano šlanga – kaljano šlanga turėtų lengvai lankstytis, geriausiai kai šios šlangos pagamintos iš gumos.
Related Posts