Keisčiausi mitai apie seksą ir apsisaugojimo priemones

Prezervatyvai yra viena populiariausių, paprasčiausiai naudojamų apsisaugojimo priemonių, tačiau tuo pačiu ir labiausiai apipinta mitais. Jaunuoliai nedrįsta ir gėdijasi juos įsigyti, suaugę, mano, jog jie mažina malonumą. Beto, prezervatyvų dydžiai, labai svarbus aspektas. Kokių dar mitų galima išgirsti apie prezervatyvus ir saugius santykius?

Mitas: mylintis stovint negalima pastoti.

Jei spermatozoidai sudalyvautų Olimpinėse žaidynėse, tai jie šimtą kart pagerintų visus rekordus, net jei reikėtų bėgti į kalną. Tai tokie greiti ir efektyvūs darbininkai, jog jie pateks ten kur jiems reikia, nesvarbu kokią kamasutros pozą jūs bandytumėte. Tai ar stovint, ar gulint, rezultatas tas pats.

Mitas: mylintis pirmą kartą pastoti neįmanoma.

Greičiausiai tai paauglių paskleistas mitas, norint nesirūpinti dėl apsaugos patį pirmą kartą. Tačiau toks mitas neturi jokio mokslinio pagrindo, ir kaip aukščiau aptartame mite, spermatozoidai neįjungia ignoravimo ir neveikimo rėžimo, vien dėl to, kad mergina nekalta(arba vaikinas). Taigi ar pirmas kartas, ar dešimtas – apsauga reikalinga.

Mitas: prezervatyvai neapsaugo nuo ligų.

Teisybė yra ta, jog prezervatyvai yra vienintelė šiuo metu egzistuojanti apsisaugojimo priemonė, kuri apsaugo ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Labiau nei prezervatyvai apsaugoti gali tik susilaikymas.

Mitas: apsisaugojimo priemonės – merginos ar vaikino reikalas.

Iš tikro tai abiejų reikalas pasirūpinti apsaugos priemonėmis. Merginos dažniausiai domisi kontraceptinėmis tabletėmis ir jų alternatyvomis, tuo tarpu vaikinai geriausiai žino, kokie prezervatyvai jam tinka. Tačiau tai nereiškia, jog ir mergina gali turėti rankinuke pakelį prezervatyvų. Jei perkant apninka gėdos jausmas, jį galima nugalėti perkant internetu. Be kita ko, internetu prezervatyvai pigiau.

Mitas: prezervatyvai mažina malonumą.

Dažniausiai skambantis pasiteisinimas, kodėl nenorima naudoti prezervatyvus, yra tai, kad prezervatyvai mažina sekso teikiamą malonumą. Tai netiesa, šiuolaikiniai prezervatyvai gaminami iš tokio plono latekso, jog faktiškai neįmanoma jo jausti. Žinoma, labai svarbu pasirinkti tinkamus prezervatyvus. Pavyzdžiui, naudojant per mažus prezervatyvus, šie gali spausti, kelti diskomfortą, o dėl to gali pradingti erekcija. Tačiau radus tinkamus prezervatyvus problema išsprendžiama. Taip pat reiktų naudoti kokybiškus, žinomų firmų prezervatyvus, pvz., Durex prezervatyvu dydžiai.

Mitų esama ir daugiau, tačiau nuolatinis švietimas leidžia juos pamažu išsklaidyti ir skatinti naudoti apsisaugojimo priemones.

Related Posts