Kokius namo ventiliavimo sprendimus pasirinkti neturint daug vietos?

Rekuperatorių gamintojai turi palankų vėdinimo sprendimą ir mažesnių būstų savininkams, kurie neužima daug vietos, taupo energiją ir nereikalauja sudėtingo montavimo. Jie užtikrina, kad uždarius langus bus išvengta triukšmo, dulkių ir skersvėjų. Tačiau norint teisingai pasirinkti, svarbu atidžiai išnagrinėti visas šių prietaisų savybes.

Kas yra kompaktiškas mini rekuperatorius?

Rekuperatorius – tai įrenginys, kuriuo oras įleidžiamas ir išleidžiamas iš kiekvienos patalpos atskirai. Per sienoje esančią angą jis paima orą iš lauko, įleidžia jį į patalpą ir ištraukia panaudotą orą. Rekuperatorius pašildo orą iki komfortiškos temperatūros, sunaudodamas nedaug elektros energijos, tokius įrenginius rasite: https://www.el-vent.com/lt/vedinimo-sistemos/rekuperatoriai-ir-vedinimo-irenginiai/mini-rekuperatoriai.

Kaip veikia rekuperatorius?

Rekuperatorius veikia pakaitomis iki keliasdešimt sekundžių trunkančiais įtekėjimo ir ištekėjimo ciklais – iš pradžių oras juda viena kryptimi, o ciklo pabaigoje kryptis pasikeičia. Abiem kryptimis oras juda tuo pačiu kanalu. Iš patalpos išeinantis oras per išmetimo ciklą šildo šilumokaitį. Tuomet šilumokaitis perduoda šilumą įeinančiam lauko orui ir jį pašildo.

Mini rekuperatoriaus veikimo principas

Be tiekimo ir išmetimo ciklo, prietaisai taip pat gali veikti tik tiekimo arba tik išmetimo režimu. Išmetimo režimo gali prireikti norint atsikratyti nemalonių kvapų patalpoje, o tiekimo režimas gali būti naudojamas norint greičiau atgaivinti orą patalpoje.

Yra rekuperatorių su dviem oro įsiurbimo kanalais, kurių vienas ortakis skirtas tik tiekimui, o kitas – tik išmetimui. Oras cirkuliuoja abiem kanalais vienu metu, nekeičiant ciklų.

Rekuperatoriai skiriasi nuo kitų tiekimo sistemų tuo, kad jiems nereikia centrinės ištraukiamosios ventiliacijos. Dėl šios savybės rekuperatoriai tinka kompaktiškose patalpose be ištraukiamojo oro – moduliniuose pastatuose, nedideliuose viešbučių kambariuose.

Renkantis rekuperatorių svarbu suprasti jo našumą, kainos lygį, montavimo ypatybes ir įrenginio galimybes. Išnagrinėję šias charakteristikas galėsite suprasti, ar įrenginys tiks jūsų namams.

Related Posts