Kondicionierių montavimas: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Kokybiškas ir patikimas oro kondicionierius – vienas svarbiausių pirkinių namuose ar biure, kuris bus atsakingas už švarų orą ir patalpų temperatūrą. Šiandien įvairūs kondicionieriai ne ti vėsina patalpas, bet ir jas šildo bei valo orą. Tačiau norint, kad įrenginys veiktų kokybiškai ir atliktų savo funkcijas, labai svarbu, kad kondicionierių montavimas būtų atliktas tinkamai ir pagal visas taisykles. Kokių klaidų reikėtų vengti pasirenkant ir montuojant kondicionierių?

Nepakankama galia

Labai dažnai pastebima, kad net ir įsigijus brangų kondicionierių, jis tinkamai neatlieka savo darbo. Pavyzdžiui, net ir veikdamas visu pajėgumu, jis nesugeba tinkamai atvėsinti oro patalpose. Kartais meistrai kviečiami, kai oro kondicionierių savininkai mano, kad įrenginys sugedo arba dirba netinkamai. Tačiau pasitaiko atvejų, kai paaiškėja, kad įrenginys veikia ir su juo viskas gerai, tiesiog perkant buvo pasirinktas nepakankamos galios sprendimas. Tad dažniausiai pasitaikančios klaidos kartais padaromos dar pirkimo metu. Jeigu norite, kad įrenginys tinkamai dirbtų ir atitiktų lūkesčius, skirkite laiko oro kondicionieriaus pasirinkimui, kuris geriausiai tiktų Jums.

Netinkama vieta

Dar viena dažna klaida, kuri gali nulemti tai, kad oro kondicionierius namuose veikia netinkamai, yra pasirinkta prasta vieta oro kondicionieriui. Taip dažnai nutinka, kai kondicionierių montavimas atliekamas pačių savininkų. Įsigijus kondicionierių, ne visuomet pakankamai pasidomima, kaip jis turėtų būti sumontuotas. Tam, kad jis gerai vėsintų orą, turi būti montuojamas pagal instrukcijas. Suprantama, kad kondicionierius yra gana didelis įrenginys ir ne visuomet norisi, kad jis būtų matomoje vietoje, visgi, yra tam tikri reikalavimai, kur ir kaip turi būti montuojami konkretūs kondicionieriai. Jeigu lubinis kondicionierius sumontuotas sienos kape, jis tikrai neatliks savo darbo ir neatvėsins patalpų taip, kaip turėtų.

Nesilaikyta instrukcijų

Jeigu kondicionierių namuose ar biure montuojate patys, skirkite dėmesio montavimo instrukcijai. Kondicionieriai yra sudėtingi įrenginiai, todėl kondicionierių montavimas yra labai atsakingas procesas. Reikėtų nepamiršti vadovautis gamintojo nurodymais, kad darbas vyktų sklandžiai ir įrenginys veiktų tinkamai. Todėl labai svarbu ne tik tinkama vieta kondicionieriui, bet ir įrangos paruošimas, užpildymas freonu pagal visus reikalavimus. Labai svarbu, kaip išdėstyti ir sumontuoti vamzdeliai, per kuriuos keliaus oras. Visus šiuos darbus reikia atlikti tiksliai pagal instrukcijas, tik tuomet išvengsite kondicionierius gedimų.

Nepriežiūra

net jeigu kondicionierius buvo sumontuotas tinkamai, labai svarbu nepamiršti, kad rūpestis šiuo įrenginiu nesibaigė. Galingi ir dažnai naudojami oro kondicionieriai turi būti ne tik profesionaliai pajungti, bet ir nuolat prižiūrimi. Pavyzdžiui, reguliariai reikėtų valyti kondicionieriaus filtrus. Taip pat reguliariai reikėtų patikrinti, ar kondicionieriaus sistemoje neatsirado gedimų, įtrūkimų, skylučių. Taip pat labai svarbu laiku papildyti sistemą freonu. Tai atlikti gali profesionalai, kurie teikia tokias paslaugas kaip kondicionierių montavimas ir priežiūra.

Pasirinkę profesionalų pagalbą užtikrintai žinosite, kad kondicionierius sumontuotas kokybiškai ir patikimai. Tai padės išvengti įvairių klaidų, dėl kurių nukentėtų įrenginio veikimo kokybė arba atsirastų gedimai. Profesionalus kondicionieriaus montavimas yra ne tik patikimas sprendimas, bet ir geras būdas sutaupyti laiko. Su tuo dirbantys meistrai kondicionierių sumontuos daug greičiau nei tai padarytų žmogus be patirties.

Related Posts