Netinkamas elektroninių atliekų šalinimas gali turėti rimtų pasekmių aplinkai ir sveikatai. Elektronikos atliekose yra pavojingų medžiagų, tokių kaip švinas, gyvsidabris ir kadmis, kurios gali užteršti dirvožemį ir vandenį, jei jos netinkamai šalinamos. Šie toksinai gali kelti didelį pavojų žmonių sveikatai, sukelti kvėpavimo sutrikimus, neurologinius pažeidimus ir net vėžį. Be to, netinkamas elektronikos atliekų šalinimas gali prisidėti prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų išsiskyrimo, o tai gali turėti neigiamą poveikį aplinkai ir prisidėti prie klimato kaitos. Elektroninių atliekų problema sparčiai auga. Vis dažniau naudojant elektroninius prietaisus, didėja ir susidarančių elektronikos atliekų kiekis. Remiantis ES pateikta ataskaita, 2019 m. pasaulyje susidarė 53,6 mln. metrinių tonų elektronikos atliekų, o iki 2030 m. šis skaičius turėtų padidėti iki 74,7 mln. metrinių tonų. Dėl šios didėjančios elektroninių atliekų problemos atsirado poreikis tinkamai išmesti elektronines atliekas.
Tinkamas elektroninių atliekų šalinimas yra labai svarbus siekiant apsaugoti aplinką ir žmonių sveikatą. Negalima pervertinti tinkamo elektroninių atliekų šalinimo svarbos, nes tai gali padėti sumažinti pavojingų atliekų kiekį sąvartynuose ir užkirsti kelią toksiškų medžiagų patekimui į aplinką. Yra keletas būdų, kaip tinkamai išmesti elektronines atliekas, tai yra perdirbimas. Daugelyje miestų ir miestelių vykdomos elektroninių atliekų perdirbimo programos, leidžiančios gyventojams išmesti seną elektroniką, tam skirtos specialios vietos elektronikos prietaisams įdėti. Kai kurie gamintojai taip pat siūlo savo gaminių grąžinimo programas. Aukojimas: jei elektroninis įrenginys vis dar veikia, jį galima paaukoti vietinei labdaros organizacijai arba ne pelno organizacijai. Perpardavimas: kita galimybė – parduoti elektroninį įrenginį perpardavėjui arba internetinei prekyvietei. Tai ne tik padeda sumažinti elektronikos atliekų kiekį, bet ir suteikia galimybę papildomai užsidirbti. Tinkamai šalindami elektronikos atliekas, asmenys gali prisidėti prie švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo bei padėti sumažinti neigiamą elektronikos atliekų poveikį žmonių sveikatai ir aplinkai.
Kalbant apie neveikiančios elektronikos išmetimą, vienas atsakingiausių variantų yra perdirbimas. Perdirbimo centrai ir programos veikia daugelyje bendruomenių ir siūlo patogų būdą saugiai ir atsakingai išmesti elektronines atliekas. Šiuose centruose dažnai priimami įvairūs elektroniniai prietaisai, įskaitant kompiuterius, televizorius, mobiliuosius telefonus ir kt. Perdirbimo procesas apima elektroninių komponentų suskaidymą į žaliavas, kurios vėliau gali būti pakartotinai panaudotos gaminant naujus produktus. Tai ne tik sumažina atliekų kiekį, bet ir tausoja vertingus išteklius bei sumažina elektronikos atliekų poveikį aplinkai. Daugiau informacijos rasite interneto puslapyje adresu epa.lt.