Naudingos kondicionierių funkcijos

Daugelis žmonių, paprašyti įvardinti kokią naudą suteikia oro kondicionieriai, įvardintų galimybę pasislėpti nuo tvyrančio lauke karščio vasarą. Tai neabejotinai pagrindinė priežastis, dėl kurios didžioji dalis vartotojų ir įsirenginėja šiuos prietaisus. Tačiau šiuolaikiniai kondicionieriai yra kur kas universalesni ir naudingesni nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Deja tačiau apie daugeli jų atliekamų funkcijų žmonės sužino tik planuojant įsigyti vieną iš prietaisų. Siūlome apžvelgti kuo gi dar, be patalpų atvėsinimo, gali pasitarnauti kai kurie kondicionierių modeliai.

Šildymas

Pastaruoju metu vis daugėja modelių, kurie geba ne tik vėsinti šiltuoju metu laiku, bet ir suteikia šilumą, kai jos pradeda trūkti. Atstoti pilnaverčio šilumos įrenginio jam nepavyks, tačiau padėti sulaukti šildymo sezono pradžios jis gali.

Oro sausinimas

Aukštas drėgnumas gali labai apsunkinti kvėpavimą, net ir tuomet kai temperatūra nėra aukšta. Geras to pavyzdys – jausmas prieš griaustinį vasarą, kai tampa labai tvanku ir pradeda „trukti oro“. Šiuolaikiniai kondicionieriai pasirūpina, kad drėgmės perteklius netrukdytų gyvenimo kokybės, tad šaldant orą, jis jį ir sausina.

Vėdinimas ir valymas

Tiksliau oro cirkuliacija. Tokiu būdu prietaisas paverčia natūralaus vėdinimo sistemą – priverstine. Be to, esančių viduje filtrų pagalba, oras yra išvalomas, taip sumažinat jame esančių bakterijų ir nešvarumų kiekį. Dažnai kondicionieriuose esančius filtrus galima keisti efektyvesniais arba kombinuoti. Dėl šios funkcijos, kondicionieriai tinka naudoti vietose, kur gyvena žmonės su alergijomis ir maži vaikai. Žinoma svarbu nepamiršti ir apie filtrų valymą bei keitimą. Kitaip jie ne tik kad nebebus efektyvūs, bet ir trikdys visos įrangos darbą.

Jonizacija

Neigiamai įkrautų dalelių (jonų) ore didinimo procesas, dažnai naudojamas oro vėdinimo ir valymo įrenginiuose tam kad sumažinti bakterinį aktyvumą. Kaip buvo nustatyta tyrimų pagalba – vietovėse, kur neigiamai įkrautų dalelių koncentracija yra labai didelė (pajūris, kaimiškos vietovės), žmonės yra pilni energijos ir geriau jaučiasi. Jonizacijos metu, stengiamasi sukurti panašias sąlygas butuose ir biuruose, kur įprastai neigiamai įkrautų dalelių skaičius viename kubiniame centimetre yra nuo 500 iki 1000 kartų mažesnė nei prie jūros.

Related Posts