Padangų keitimas, kaip teisingai tai padaryti?

Padangų keitimas, kaip teisingai tai padaryti?
Padangų keitimas – tai visiems aktualus dalykas rudenį ir pavasarį, apie tai šiandien ir pakalbėsime.

Rinkitės atsakingai

Pirmiausia venkite pakelės priekabų (būdelių), ant kurių sienų aliejiniais dažais ranka nudažytas užrašas „ Padangų keitimas “ arba „ Padangų keitimas visą parą “ ir pan. Tokios dirbtuvės labiau tinka motociklų ar senų automobilių padangų keitimui. Taip, tai gali būti geras pasirinkimas norint greit sutvarkyti padangą, tuomet galima pasirinkti tokį mini servisą. Padangų keitimas yra labai svarbus, jų kokybė taip pat, todėl siūloma nuvažiuoti į artimiausią sertifikuotą servisą ir tinkamai sutvarkyti padangą, tik tokiu atveju padangų keitimas bus atliktas teisingai ir jausitės saugiai.

Netaupykite

Antra, padangų keitimas nebūna labai pigus, todėl niekada neverta rinktis arčiausiai Jūsų namų esančios padangų keitimo. Jei gyvenate mieste, tai 2 – 4 kilometrų spinduliu tikrai yra keli skirtingi padangų centrai, tad rinktis tikrai yra iš ko. Ir čia tikrai nėra prasmės priminti liaudies išmintį, kad „Šykštus moka du kartus“, todėl žieminių padangų keitimas turi būti atsakingas.

Nekeiskite meistrų

Trečia, stenkitės visą laiką aptarnauti ratus viename padangų montavime ir, be to, pas vieną meistrą, tuomet padangų keitimas bus patikimas ir taip žinosite, kad darbas atliktas tikrai tinkamai. Išstudijavus savo automobilį, eksploatavimo sąlygas ir ratų būklę, meistrui darbą atlikti bus lengviau ir geriau. Be to, didės ir meistro atsakomybė, nes iškilus nesklandumams visos pretenzijos jau yra, kam pateikti, padangų keitimas taps daug paprastesnis.

Darbo sąlygos ir darbuotojai

Ketvirta, atkreipkite dėmesį į padangų montavimo savininko požiūrį į darbo sąlygas ir darbuotojus. Jei dirbtuvėse niekas nevalė, o juo labiau, jei tai yra visą parą veikianti padangų servisas, darbininkai vaikšto nešvariais „riebiais“ chalatais (pusę mėnesio nematę skalbimo miltelių), tuomet padangų keitimas gali būti ne taip kokybiškai atliktas. Tokiose vietose jie tikrai negalės kokybiškai atlikti jokios operacijos, o kokio nors meistro kvalifikacija čia taip pat neturės ypatingo vaidmens. Padangų keitimas vairuotojui turi būti labai svarbus, kadangi nuo to priklauso vairavimo kokybė.

Įrankiai ir įranga

Penkta, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas įrankiams ir įrangai, tik tuomet padangų keitimas bus patikimas. Viskas turi būti švaru ir tvarkinga. Balansavimo mašina turi būti sumontuota ant betoninės trinkelės ir tvirtai pritvirtinta, kitaip jos rodmenys bus netikslūs. Rinkinyje turi būti visos priemonės, padedančios išspręsti įvairiausias problemas, susijusias su pagrindinio dirbtuvės darbo atlikimu, o juo labiau, jei tai ir padangų keitimas dirba visą parą. Galite užduoti meistrams tokį kvailą klausimą: „O kada paskutinį kartą buvo tikrinta balansavimo mašina, manometrai“ (datą reikia pažymėti dokumentuose), o kadangi tai svarbu, tai daro „teisingų“ dirbtuvių savininkai. Visą laiką. Jeigu Jums tokią informaciją pateiks, tuomet tikrai galite būti tikri, kad padangų keitimas bus atliktas tinkamai.

Teikdami patarimus renkantis padangų keitimo servisą, čia yra keletas dalykų, kurių geros padangų keitimo servisai niekada nepadarys:

  • Padangų keitimas kai į vairą jie daužo geležiniu plaktuku ar kūju(net jei to reikalautų aplinkybės) nėra priimtinas;
  • Padangų keitimas ir balansavimas kai jie yra nešvarūs nėra tinkami, kadangi taip padangos gali tinkamai neišsibalansuoti;
  • Padangų keitimas turi būti tinkamai atliekamas, kai keičiami svareliai. Seni svareliai turi būti kruopščiai nuimti ir uždėti nauji;
  • Montuojant ratą jie nepriveržė veržlių (varžtų) pneumatiniu veržliarakčiu (galima atsukti veržles (varžtus) su pneumatika, bet reikia tik priveržti (priveržti) rankiniu būdu, nes disko centravimas stebulėje negali būti garantuotas);
  • Radialinės padangos nebus taisomos, jei jų pagrindas yra pažeistas(tai daugiausia susiję su šoniniais įpjovimais , nes radialinės padangos konstrukcija iš esmės reiškia netaisomą karkasą, o po remonto tolesnis rato veikimas nėra saugus gyvybei);
  • Padangų keitimas aktualus vairuotojui, todėl dažniausiai serviso darbuotojai leidžia žiūrėti kaip vyksta darbas;
  • Padangų keitimas vairuotojui gali kelti daug klausimų, todėl serviso darbuotojai turėtų nevengti į juos atsakinėti;
  • Padangų keitimas atliekamas dažniausiai du kartus į metus, todėl tinkamo serviso darbuotojai visada atidžiai pripūs ir patikrins padangas.

Apibendrinant, priduriame, kad visada atminkite, kad visos padangų centro teikiamos paslaugos (padangų keitimas visą parą) tiesiogiai įtakoja automobilio vairavimo saugumą. O per tokį laiką privalai ne tik tikrinti atliekamų darbų kokybę, bet ir reikalauti, kad juos atliekant būtų laikomasi visų technologijų ir taisyklių. Padangų keitimas yra saugumo garantas. Vairuokite saugiai.

Related Posts