Rudą vandenį namuose panaikins vandens nugeležinimo filtrai

Geležis vandenyje paprastai matoma kaip rūdžių dėmės vonioje ir dėmių ant skalbinių, užkemša vamzdžius. Tai gali sukelti daug problemų dėl vandentiekio ir prietaisų, taigi tai ne tik sukelia daug nepatogumų, bet ir patirsite daug išlaidų remontuodami buitinius prietaisus.

Geležis ir manganas yra įprasti žemės elementai. Kadangi vanduo prasiskverbia per dirvą ir uolienas, jis gali ištirpinti šiuos mineralus ir pernešti juos į požeminį vandenį. Taip pat metaliniai vamzdžiai gali korozuoti ir išplauti geležį į buitinį vandentiekį.

Vandens nugeležinimo procesas

Paprastai vandens nugeležinimo procesą atlieka specialūs vandens nugeležinimo filtrai, kuriuos galite įsigyti pasikonsultavę su specialistais, kurie dirba specializuotose bendrovėse.

Pirmasis tinkamo geležies pašalinimo žingsnis yra nustatyti, ar geležis yra dalelių pavidalo ar ištirpusi. Dažniausiai vandens spalva yra pirmoji užuomina apie oksiduotos geležies buvimą. Geležis, kuri yra oksiduota, sudaro mažas rūdžių daleles, kurios gali suteikti iš čiaupo ištekančiam vandeniui raudoną, rudą ar geltoną spalvą. Oksiduota geležis turi būti pašalinta naudojant nuosėdų filtrą, kuris sugautų mažas daleles iki maždaug penkių mikronų, kol jos pateks į namų vandentiekį ir kitą vandens kondicionavimo įrangą.

Nuo ko pradėti vandens nugeležinimą?

Prieš pradėdami svarstyti, kokių vandens nugeležinimo filtrų reikia, pirmiausia reikia atlikti vandens tyrimą, išsiaiškinti kokio tipo geležis yra jūsų vandenyje ir ar tai IRB, ar SRB, būtinai turite gauti išsamią vandens analizę sertifikuotose laboratorijose.

Prieš pasirenkant vandens nugeležinimo filtrus, būtina tiksliai žinoti, kas yra jūsų vandenyje, įskaitant ir kitus, šalutinius teršalus. Tik taip sužinosime, kokia geležies šalinimo sistema gali būti naudojama jūsų geležies problemai išspręsti. Taigi, neskubėkite pirkti prietaisų, kai dar nesate tikri, kokių jų reikia.

Oksidacinės geležies šalinimo sistemos

Jei turite didesnę ištirpusios geležies koncentraciją, jūsų šulinio vandenį būtina apdoroti agresyvesniu oksidaciniu būdu, pvz., aeravimu, chloru, vandenilio peroksidu, kalio permanganatu arba ozonu. Kiekvienas iš šių metodų paverčia ištirpusią geležį į oksiduotą geležį, kurią gali sulaikyti filtras. Aeracijos atveju jis į vandenį prideda deguonies, kuris oksiduoja geležį, o tada aeracijos proceso pabaigoje vanduo filtruojamas.

Geležies oksidacijai naudojamos trys įprastos cheminės medžiagos: chloras, kalio permanganatas ir vandenilio peroksidas. Šios cheminės medžiagos įpurškiamos į vandens sistemą, kur pradeda oksiduoti geležį.

Apie vandens gerinimo procesus visuomet gali papasakoti daugiau vietinis vandentvarkos specialistas, bet pagrindiniai žingsniai ieškant sprendimo jau yra pateikti šiame straipsnyje.

Pagerinkite vandens kokybę namuose. Daugiau informacijos puslapyje www.aquafilter.lt

Visos teisės saugomos ©2024 | Kopijuoti turinį be raštiško sutikimo griežtai draudžiama.