10-metė skubiai pristatyta į Kauno klinikas: su kulka gyvens visą likusį gyvenimą

Dešimtmetės mergaitės žaidimas su sandėliuke rastu oriniu šautuvu vos nesibaigė tragedija: kulka perskrodė jos kūną ir įstrigo kitoje pusėje, netoli stuburo.

„Tradiciškai orinius šautuvus laikome beveik žaislais, tačiau šis incidentas parodė, kad jie gali būti nepaprastai pavojingi. Mano praktikoje tai pirmas atvejis, kai kulka kiaurai perskrodė visus krūtinės ląstos organus. Jei ji būtų pataikusi į širdį ar kraujagysles, mergaitė būtų neišgyvenusi“, – teigia doc. dr. Aušra Lukošiūtė-Urbonienė, Kauno klinikų Vaikų chirurgijos skyriaus vadovė.

Patiekalai iš vištienos filė

Nelaimė Kauno apskrityje

Šis nelaimingas atsitikimas įvyko Kauno apskrityje. Mergaitė buvo skubiai pervežta į Kauno klinikas iš rajono ligoninės. Atlikus krūtinės ląstos kompiuterinę tomografiją, paaiškėjo, kad kulka perėjo kiaurai per odą, raumenis, plautį ir įstrigo kitoje krūtinės ląstos pusėje, netoli stuburo.

„Dėl susikaupusio kraujo krūtinės ląstoje teko jį drenuoti, o dėl užterštos žaizdos buvo paskirtas antibiotikų gydymas, siekiant išvengti plaučių uždegimo“, – aiškina gydytoja.

Atgimimas po traumos

Pasak gydytojos, mergaitės žaizdos sėkmingai sugijo be jokių komplikacijų. Po kelių dienų buvo pašalintas drenas, o po savaitės mergaitė pasveikusi išvyko namo. „Kulka liko įstrigusi mergaitės kūne, nes jos pašalinimas gali būti pavojingas. Su kulka jai teks gyventi visą likusį gyvenimą. Nors tai skamba gąsdinančiai, tokia praktika yra įprasta. Kulka nesukels jokių nepatogumų“, – paaiškina gydytoja.

Saugumo svarba

Siekiant išvengti panašių situacijų, doc. dr. Aušra Lukošiūtė-Urbonienė primena tėvams, kad joks ginklas nėra žaislas vaikams. „Vaikai visada rizikuoja susižaloti arba sužeisti kitus, todėl visi ginklai turi būti laikomi vaikams nepasiekiamose vietose. Ši istorija dar kartą pabrėžia, kad net ir orinis šautuvas yra rimtas ginklas, skirtas suaugusiems, todėl būtina laikytis visų saugumo reikalavimų“, – pabrėžia gydytoja.

Kauno klinikų paslaugos

Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikoje kasmet atliekama apie 4000 įvairių operacijų. Pasak doc. dr. Aušros Lukošiūtės-Urbonienės, šios klinikos chirurgai atlieka inkstų transplantacijas, yra operavę 500 g nesveriančius naujagimius, šalina navikus, gydo vaikus, patyrusius sunkias traumas.

Šioje klinikoje taip pat gydomos retos ligos. „Kartais gydymą pradedame dar vaisiui esant gimdoje“, – sako 15 metų vaikų chirurgijoje dirbanti doc. dr. Aušra Lukošiūtė-Urbonienė.

Jos praktikoje labiausiai įstrigęs prisiminimas yra apie paauglio, kuris buvo sunkiai sužalotas kombaino, gydymą. „Tai buvo neeilinis sėkmės atvejis, kuris parodė, kad Kauno klinikų daugiadalykės komandos ir skirtingų padalinių bendradarbiavimo dėka vaikų chirurgijos paslaugų spektrui ribų nėra“, – teigia doc. dr. Aušra Lukošiūtė-Urbonienė.

Visos teisės saugomos © 2024 | Kopijuoti turinį be raštiško sutikimo griežtai draudžiama.

Spalvinimo paveiksliukai | Gambar untuk mewarnai | buvis.lt