Grėbsite lapus, tvarkysite kiemą ar daržą? Įspėja, jog už tai skiria iki 350 eurų baudas

udenį lauko darbai nesibaigia – pjaunama žolė, genimos šakos, raunamos piktžolės. Visa tai sudaro biologiškai skaidžias atliekas, dar vadinamas žaliosiomis atliekomis.

Aplinkos apsaugos specialistai primena, kad žaliosios atliekos turi būti tvarkomos tinkamai, ir įspėja apie galimas baudas tiems, kurie nesilaiko reikalavimų.

Žaliųjų atliekų tvarkymas be deginimo

Geriausias būdas tvarkyti tokias atliekas – jas kompostuoti, išskyrus atvejus, kai kompostavimas gali paskatinti augalų kenkėjų plitimą. Jei kompostuoti negalite, atliekas privaloma vežti į specialias aikšteles, skirtas žaliosioms atliekoms. Lietuvoje šiuo metu veikia 53 tokios aikštelės.

Atliekos, kurios priimamos kompostavimo aikštelėse, apima žolę, lapus, vaisių ir daržovių atliekas, šakas, žievę ir kt. Svarbu, kad atliekos būtų be priemaišų, tokių kaip plastikas, popierius, gyvūninės kilmės atliekos ar pavojingos medžiagos.

Žaliųjų atliekų deginimas

Jei nuspręsite deginti sausą žolę, lapus ar šakas, tai daryti leidžiama tik laikantis griežtų taisyklių. Surinktas atliekas galima deginti ne arčiau nei 30 metrų nuo pastatų, deginimas turi būti stebimas, o ugniavietė – užgesinta.

Draudžiama deginti ražienas, nenupjautą žolę ar surinktas atliekas kartu su kitomis atliekomis, išskyrus neapdorotą medieną.

Baudos už aplinkosaugos reikalavimų pažeidimus

Neteisėtas žaliųjų atliekų deginimas užtraukia baudas nuo 30 iki 350 eurų, priklausomai nuo pažeidimo sunkumo ir pažeidėjo statuso – fizinio ar juridinio asmens. Taip pat privaloma atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Pastebėjus pažeidimus ar gaisrą, apie tai privaloma informuoti skubiosios pagalbos centrą telefonu 112.

RSS klaida: A feed could not be found at `https://buvis.lt/feed/`; the status code is `403` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`
Visos teisės saugomos ©2024 | Kopijuoti turinį be raštiško sutikimo griežtai draudžiama.