Intrastat ataskaitų teikimas – tik su profesionalais

Intrastas tai yra europinė duomenų sistema, kurios tikslas yra gauti kuo daugiau statistinės informacijos. Ji taip pat padeda tinkamai apsaugoti Europos Sąjungos šalių prekybos duomenis, tad suteikia verslui galimybę našiau atlikti pardavimus. Sistema veikia jau nuo 1993-ųjų metų, tad galite būti tikras, kad tai yra ilgaamžė paslauga, kuri tampa privaloma kiekvienai šaliai, kuri yra ES narė. Lietuva jai priklauso nuo 2004-ųjų metų.

Sistemos duomenų rinkimui

Intrastat ataskaitų teikimo paslauga turėtų būti paliekama profesionalams, kurie ne tik geriausiai išmano kaip reikia ją pildyti, tačiau ir darbus atlieka greitai. Specialistai yra detaliai susipažinę su prekybos statistinių duomenų rinkimo sistemomis ir tai padeda greitai užpildyti ataskaitas. Pirmiausia įforminimo deklaracijos yra atliekamos tokiu atveju, kai prekyba yra atliekama su šalimis, kurios nėra ES dalis. Taip pat ataskaitos reikalingos ir tokiu atveju, kai atliekama prekyba tarp ES šalių. Tai ir yra minėti intrastat.

Intrastat teikimo būtinumas verslui

Atskaitas Lietuvoje turi teikti tos įmonės, kurios yra PVM mokėtojos. Tai yra svarbus, atsakingas darbas, kurį privalu palikti geriausiems savo sferos specialistams. Tik tokiu atveju verslo savininkas gali būti tikras, kad viskas atlikta tinkamai ir tuo pačiu veikla vykdoma sėkmingai.

Svarbiausi niuansai, kuriuos reikia žinoti apie šios deklaracijos pateikimo formą, yra pateikti žemiau.

  1.     Ataskaita turi būti deklaruotą muitinei iki kito mėnesio 10 dienos.
  2.     Statistikos departamento puslapyje galima rasti ataskaitas apie įvežimo bei išvežimo skaičius.
  3.     Taip pat kiekvienais metais LR muitinės puslapyje galite rasti intrastat įvežimo bei išvežimo ribas. Tai yra – kaip keičiasi ES ribos.

Pasikartosime, kad ataskaitos paruošimas nėra nei labai greitas, nei labai paprastas. Dėl to kiekviena atsakinga įmonė turi ieškoti pagalbininkų, kurie detaliai išmano visus įstatymus ir kurių teikiamos paslaugos padeda ne tik sutaupyti labai daug laiko, tačiau ir būti ramiu, kad deklaracijos pateiktos tiksliai ir aiškiai. Tai padeda atsakingai pasirūpinti dokumentais, kurie yra susiję su prekyba ES šalyse.

 

Related Posts