Kaip išsirinkti gerus vaisius?

Kaip išsirinkti gerus vaisius?

Kaip jūs parduotuvėje renkatės vaisius? Na, visi tikriausiai apžiūrime, ar jie nesupuvę, nesudžiūvę ar neapvytę. Kartais paminkome mažumėlę – pernelyg minkštas vaisius, matyt, reikštų, kad jis yra ties puvimo riba. Padariau mikroapklausėlę darbe, bet daugiau gudrybių nesužinojau.

Diskusija nukrypo apie kitus dalykus – Lietuviškos produkcijos pirkimą, prekybos centrų “šviežumo” įvaizdžio kūrimo metodiką ir netgi arbūzų lytis. Nepriėjome vieningos nuomonės, kas skaniau arbūzai-berniukai ar arbūzai-mergaitės. Paaiškėjo, kad nežinome net, kaip juos atpažinti. Aš kažkodėl perku arbūzus su mažiausiu taškeliu ar skrituliuku toje vietoje, kur kažkada buvo žiedas (priešingoje pusėje nuo uodegytės). Mačiau žmones beldžiant į arbūzą. Labai geras metodas: jei kas nors pabels atgal iš vidaus, vadinasi arbūzas veikiausiai nėra labai geras (nebent buvo anksčiau).

Dar padiskutavome apie tai, kad kartais apsimoka pirkti pusžalius vaisius ir sunokinti juos namie (tarkime bananai). Kažkada skaičiau, kad tam labai gerai tinka rudi popieriniai maišeliai, kurių galima pasivogti iš prekybos centrų kepinių skyriaus. Abejoju, ar su plastikiniais skaidriais langeliais taip pat tinka – geriau klasikiniai.

Pripažinęs, kad nelabai moku rinktis vaisius, ėmiau ieškoti patarimų internete. Solidžiausiai ir paprasčiausiai atrodė keli patarimai rasti…

Patariama rinktis sunkiausią iš kelių tokio paties dydžio vaisių

Tinka beveik viskam, ką galima paimti į ranką. Tiesiog paimkite kelis vaisius ir pasverkite juos delne nemaigydami. Svariausias iš jų ir bus geriausias.

Dar patariama pauostyti vaisių prie kotelio

Ta vieta turi kvepėti vaisiumi. Jei nekvepia, tai gal jis jau pernokęs ar sudžiūvęs. Dar rekomenduojama iškasti vaisių pintinėje duobutę ir įkišti į ją galvą (arba bent jau nosį). Jei nieko gero neužuodžiate, reiškia jums sloga.

Vaisiaus kotelis turėtų būti tvirtas, neapgliaumijęs

Blogai, kai jis purvinas. Renkantis kukurūzus galioja viena taisyklė – geresni yra bukesnėmis viršūnėlėmis. Renkantis pagal dydį, geriausia nusitaikyti į vidutinio dydžio vaisius.

Jei vaisiai sudėti į pintinę, tai labiausiai prinokę bus pintinės viduryje. Mat nokstančių vaisių skleidžiamos etileno dujos padeda greta esantiems greičiau sunokti. Pintinės apačioje gali būti pernokusių vaisių.

Jei vis dėlto nusprendėte rinktis tradiciškai pamaigydami, atsižvelkite bent jau į faktą, kad labai daug pirkėjų renkasi taip pat. Taigi jūsų čiupinėjamas vaisius gali būti minkštesnis vien dėl to, kad jau yra gerokai nučiupinėtas.

Gal turite kokių kitų vertingų patarimų renkantis vaisius? Pasidalinkite išmintimi!

Related Posts

Biskvitinės tešlos paslaptys

Sužinosite: Šaltasis pagrindinisŠaltasis pagreitintas būdasŠiltasis būdasKaip pasigaminti biskvitinę tešlą? Biskvitas yra daugelio kepinių ir desertų pagrindas, iš jos…
Plačiau
Mamos torto receptas

Mamos tortas

Sužinosite: Mamos tortui reikės:Mamos torto kepimas Tai labai paprastas, bet nuostabaus skonio tortas. Maždaug toks, kokie būna kavinukėse,…
Plačiau