Kaip išsirinkti valgomojo kėdes?

Kaip pasirinkti kėdes virtuvei? Atsakymas į šį klausimą susideda iš daugybės savybių: juk „teisingų“, „standartinių“ variantų tiesiog nėra. Šiame naudingame vadove pateikiami pagrindiniai dalykai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis valgomojo kėdes.

Modelio pasirinkimas

Be įprastų vidutinio aukščio virtuvės kėdžių su atlošais, yra ir alternatyvių variantų:

  • aukšto strypo modeliai (su nugarėlėmis ir be jų);
  • suolai;
  • žemi modeliai.

Jei stalo vaidmenį jūsų virtuvėje atlieka baro prekystalis ar virtuvės sala, baro kėdės bus logiškas pasirinkimas. Jei erdvę puošiate japonišku stiliumi, su žemesniu stalu, protingiausia būtų pasirinkti tinkamas kėdes.

Patarimas. Daugiavaikėms šeimoms kompaktišku variantu taps suolai vietoj kėdžių, toks pasirinkimas tiktų ir skaniose erdvėse, rytietiškame interjere, boho virtuvėse.

Stiliaus pasirinkimas

Pasirinktas virtuvės interjero stilius diktuoja virtuvės aplinkos stilių, lemia baldų siluetus, taip pat turi įtakos medžiagų (tiek karkaso, tiek apmušalų) pasirinkimui. Pavyzdžiui, klasikinei ar neoklasikinei virtuvės erdvei reikėtų rinktis klasikinių siluetų variantus. O minimalistinis interjeras labiau tinka lakoniškiems modeliams.

Taip pat atsižvelkite į likusių baldų stilių ir siluetus. Jei komplektas ir stalas jau gana įspūdingi, o dizaine daug smulkių detalių, rinkitės neutralesnes kėdes. Atvirkščiai: jei apskritai statoma dėl paprastų formų, sėdynės gali būti šiek tiek išraiškingesnės.

Spalva

Klausimas, kaip pasirinkti kėdžių spalvą, atrodo paprastas tik iš pirmo žvilgsnio. Juk talpi formuluotė „prie interjero spalvos“ apima daug aspektų.

Sprendžiant, kokios spalvos kėdes pasirinkti virtuvei, verta apsvarstyti:

  1. bendra interjero spalvų schema;
  2. stalo spalva;
  3. ausinių gaubtas;
  4. spalvų akcentų buvimas;
  5. natūralaus ir dirbtinio apšvietimo lygis;
  6. situacijos kontrastas.

Patarimas. Madingiausi atspalviai yra iš natūralios paletės. Jie tinka bet kokiam stiliui, tinka bet kokio dydžio virtuvėms ir gali tilpti į beveik bet kokią spalvų schemą.

Atsakymas į klausimą, kokias kėdes pasirinkti virtuvei, neįsivaizduojamas be rėmo ir apmušalų medžiagų pasirinkimo. Į ką reikia atsižvelgti priimant sprendimą.

Interjero stilius

Mediniai ir metaliniai modeliai tinka ekologiniam stiliui, o plastikiniai variantai tiks aukštųjų technologijų valgomojo erdvėms. Kaimo stilius sveikina pinti kėdes, o klasika retai atpažįsta ką nors kitą, išskyrus medį.

Praktiškumo reikalavimai

Jei valgomasis yra gana arti maisto ruošimo zonos, reikės lengviau prižiūrimų medžiagų.

Patarimas. Šeimoms su mažais vaikais ir augintiniais geriausias pasirinkimas būtų „antivandalinės“ medžiagos – patvarios ir lengvai prižiūrimos.

Patvarumas

Aukštos kėdės su odiniais apmušalais tarnaus ilgiau nei pasirinktys su dailiomis tekstilinėmis sėdynėmis. Kietmedžio modeliai džiugins ne vienerius metus (ar net keliolika), tačiau kaip laikinas sprendimas labiau tinka nebrangaus, nebrangaus plastiko ar aliuminio variantai.

Matmenys

Kitas apgaulingai paprasto pasirinkimo parametras yra dydis. Aiškių standartų šiuo klausimu nėra, dažniausiai „vidutinio dydžio“ kėdėmis vadinami modeliai, kurių atlošo aukštis 80-90 cm, o sėdynės aukštis apie 43-45 cm. Bet, pirma, skirtumas net kelių centimetrų. gali būti gana reikšmingas. Ir, antra, vis dar yra tokių svarbių parametrų kaip:

  • porankio aukštis (jei yra);
  • pėdų atramos aukštis (jei yra);
  • nugaros, sėdynės, kojų plotis;
  • sėdynės gylis.

Rinkdamiesi būtinai atsižvelkite į šiuos dalykus. Dažniausiai juos nulemia individualūs poreikiai, valgomojo stalo parametrai ir patalpos dydis.

Lentelės derinimas

Tęsiant ankstesnį punktą – žinoma, sprendžiant, kokias kėdes pasirinkti, svarbu atsižvelgti į stalo ypatybes virtuvėje. Kad ir kaip būtų banalu, bet prie virtuvės stalo turi būti patogu sėdėti. Taigi, kėdes reikėtų rinktis atsižvelgiant į stalo aukštį, ilgį, plotį, stalviršio formą ir kitas savybes.

Stilius, spalva, medžiagos

Valgomojo baldų nebūtina pirkti viso komplekto: sėdynės neturi tiksliai atkartoti stalo spalvos, stiliaus ir medžiagų. Bet, žinoma, jie turi būti derinami su juo.

Patarimas. Išimtis iš šios rekomendacijos yra situacijos, kai akivaizdus stalo ir kėdžių spalvų, stiliaus, siluetų skirtumas tarnauja specifinėms dizaino idėjoms, veikia kontrastui.

Galimybė perkelti kėdes

Mažose virtuvėse svarbi premija yra galimybė stumdyti kėdes po valgomojo stalu. Tam svarbu atsižvelgti į:

  1. sėdynės plotis;
  2. apatinio rėmo konfigūracija;
  3. stalviršio forma ir dydis;
  4. stalviršio aukštis, palyginti su sėdynėmis ir porankiais (jei yra).
  5. papildomos charakteristikos

Jei turite papildomų reikalavimų virtuvės kėdėms, rinkdamiesi būtinai į juos atsižvelkite. Tai gali būti:

  • kojelių buvimas;
  • porankių buvimas;
  • transformacijos galimybė (sulankstymo galimybės);
  • kompaktiška saugykla (sukeliami modeliai);
  • ortopedinės savybės;
  • reguliuojami parametrai (atlošo aukštis ir kampas, sėdynės ir porankių aukštis ir kt.).

Pabaigai

Tarp dabartinių tendencijų yra savotiškas „staigmenos efektas“. Tai gali pasireikšti, pavyzdžiui, pasirenkant naujas, originalias formas ir medžiagas pažįstamiems baldams. Kaip jums patinka, tarkime, kėdės su trimis ar penkiomis kojomis? Arba kratinio stiliaus sėdynės iš įvairių rūšių tekstilės? Ar origami figūrėles primenančios kėdės? Ar net modeliai, pagaminti iš kartono ar faneros?

Šaltinis: minimalist-store.com

Visos teisės saugomos © 2024 | Kopijuoti turinį be raštiško sutikimo griežtai draudžiama.

Spalvinimo paveiksliukai | Gambar untuk mewarnai | buvis.lt