Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų mano, kad šalies padėtis blogėja

Daugiau nei 60 proc. šalies gyventojų mano, kad situacija Lietuvoje prastėja, rodo nauja apklausa. Lyginant su birželiu, tokių nuomonių padaugėjo 4 proc.

Rugpjūčio 7–19 dienomis atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa, kurią užsakė ELTA, siekė išsiaiškinti, ar žmonės mano, kad reikalai Lietuvoje krypsta į gerąją, ar į blogąją pusę.

Tyrimas atskleidė, kad 34 proc. apklaustųjų teigia, jog padėtis šalyje gerėja, tuo metu 63 proc. mano, kad situacija blogėja. Dar 4 proc. neturėjo aiškios nuomonės.

Palyginus su birželio mėnesio duomenimis, pesimistiškai situaciją vertinančių žmonių skaičius išaugo 4 procentiniais punktais. Birželį teigiamai situaciją vertino 36 proc., o neigiamai – 59 proc. Panašūs rezultatai buvo fiksuoti ir balandžio mėnesį, prieš prezidento rinkimus.

Optimizmo dažniau išreiškia jauni žmonės iki 30 metų – 47 proc. jų mano, kad situacija gerėja. Pozityviau nusiteikę taip pat yra didmiesčių gyventojai (44 proc.), aukštąjį išsilavinimą turintys respondentai (52 proc.), bei tie, kurių šeimos pajamos viršija 1800 eurų per mėnesį (47 proc.). Jaunimas ir specialistai, vadovai bei valstybės tarnautojai taip pat linkę geriau vertinti šalies padėtį.

Tuo tarpu pesimizmas labiau paplitęs tarp vyresnių nei 50 metų žmonių – net 68 proc. jų teigia, kad situacija blogėja. Panašiai mano ir mažesnių miestų gyventojai (70 proc.), žmonės su nebaigtu viduriniu išsilavinimu (71 proc.), bedarbiai, namų šeimininkės, darbininkai bei ūkininkai. Vyrauja pesimizmas ir tarp pensininkų bei lenkų ir rusų tautinių mažumų atstovų.

Apklausa vyko rugpjūčio 7–19 dienomis, joje dalyvavo 1018 Lietuvos gyventojų, apklausa buvo atlikta 109 skirtingose vietose. Respondentų sudėtis atspindi Lietuvos suaugusiųjų populiaciją pagal lytį, amžių, tautybę bei gyvenvietės tipą. Rezultatų paklaida siekia iki 3,1 proc.

Visos teisės saugomos ©2024 | Kopijuoti turinį be raštiško sutikimo griežtai draudžiama.

Spalvinimo paveiksliukai