Tarkime, kad Jūsų turimame sode ar miške stūkso medis, kuris atneša daugiau žalos nei naudos. Tik tokiu atveju reikėtų pamąstyti apie jo pašalinimą. Prieš pirmą kartą pasiimant pjūklą į rankas reikėtų susipažinti su pagrindiniais šio proceso keliamais pavojais, todėl tolimesnėje eigoje šiek tiek apie tai papasakosime.
Medžių pjovimas yra darbas, kuris yra labai pavojingas, nes tikrai ne kartą daugeliui tekę girdėti apie nelaimingus atsitikimus miške. Nepaisant to, kad planuojate nujauti ir sąlyginai nedidelį medelį sode, tačiau nerizikuokite nedėvėdami reikalingos apsauginės aprangos. Šalmas ir akiniai gali puikiai apsaugoti nuo niekam nereikalingos galvos traumos. Nors šansai nėra patys didžiausi ir greičiausiai nieko neatsitiks, bet saugumas turėtų visada būti pirmoje vietoje.
Prieš užkuriant benzininį pjūklą turėtumėte būti pilnai susipažinę su jo veikimu bei atlikti greitą patikrą grandinei, bei tepalams ir kurui. Jeigu reikės pjauti šiek tiek storesnį medį, tai reikia iš anksto pasirūpinti pleištais. Pastarieji apsaugos grandinę nuo užspaudimo ar apskritai medžio nuvirtimo ne į tą pusę. Atrodytų, kad padarius tinkamas įpjovas taip tikrai nenutiks, tačiau būti iki galo užtikrintiems, kad medis nuvirs būtent į tą pusę, irgi nereikėtų būti.
Medžių pjovimas reikalauja nemažai išankstinio pasiruošimo ir reikia nepagailėti laiko aplink augalą esančios aplinkos patyrinėjimui bei jos patvarkymui. Pirmiausia, ar jis neklius tvoros, garažo ar paties namo, o jeigu taip, tai tikrai nerekomenduojame eksperimentuoti ir to daryti patiems, o kreiptis tik į profesionalus, kurie turi visą reikalingą įrangą bei pasiūlys patį optimaliausią sprendimą. Taip pat, reikėtų atsižvelgti į pačio želdinio būklę, tai yra ar jis jau yra miręs ir ar turi nuvytusių šaknų.
Kitas svarbus aspektas yra virtimo kampas, kurį gali būti labai sunku koreguoti pačio pjovimo metu. Tam daryti įtaką gali įvairūs faktoriai, tai yra aplink esantys medžiai ar net stipresnis vėjo gūsis, todėl nėra verta rizikuoti iš anksto neįsitikinus, kad viskas praeis kaip „per sviestą“.
Daugiau patarimų, susijusių su šiuo procesu, galima rasti čia: https://arbora.lt