Mirusiojo parvežimas iš užsienio: ką turėtume žinoti apie laissez-passer išdavimo procedūrą?

Kiekvienas žmogus po mirties turi teisę būti palaidotas savo tėvynėje toje vietoje, kur gimė, augo, mokėsi, gyveno, dirbo. Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės yra gana judrūs. Šiuolaikiniam žmogui dirbti, gyventi ar mokytis įvairiose šalyse yra normalu, jau nekalbant apie keliones po pasaulį.

Bet kaip visi žinome, žmogus yra mirtingas nepaisant kur gyventų. Žmogaus būsimos mirtis vietos ir laiko dar niekam nustatyti nepavyko. Po žmogaus mirties kūno gabenimas tolesniam laidojimui tampa nemaža problema. Asmeniui mirus užsienyje, taip pat būtina organizuoti tarptautinį palaikų pervežimą į šalį, kurioje bus toliau laidojamas. Nepaisant to, kad galioja daug tarptautinių normų, standartų, reglamentų, reglamentuojančių palaikų gabenimą, vis tiek svarbu žinoti, kad mirusiojo pervežimas iš užsienio vis dar yra daug pastangų reikalaujantis ir atsakingas darbas, kurių įgyvendinimas turi būti patikėtas laidojimo verslo ir repatriacijos organizavimo specialistams.

Specialistai pasirūpins visų reikalingų dokumentų parengimu, organizuos išsiuntimą ir velionio repatriacijos tolimesniam laidojimui ar kremavimui proceso kontrolę. Jie taip pat prisiims atsakomybę už laidotuvių organizavimą. Specialistas, organizuodamas pervežimą, kontroliuos mirusiojo patalpinimą į specialų transportavimo karstą, išduos specialų leidimą kūnui ir su juo susijusiems dokumentams gabenti, suteiks visą reikiamą pagalbą.

Koks transportas yra pigesnis vežti mirusįjį į tėvynę ?

Daug kas priklauso nuo šalies, kurioje asmuo mirė, ir nuo to, kokios transporto priemonės yra prieinamos. Reikėtų nepamiršti, kad mirusiojo pervežimo laikas yra labai svarbus dėl fiziologinių organizmo procesų.

Svarbu žinoti, kad mirusiojo pristatymas į gimtąją šalį tolimesniam laidojimui vykdomas pagal 1973 m. spalio 26 d. Strasbūre priimtos mirusiųjų kūnų perdavimo sutarties laissez-passer sąlygas.

Kokiais atvejais palaikai yra gabenami keliais?

 

Transportavimas keliais yra ekonomiškiausias ir lengviausias būdas, bet kartu ir ilgiausias bei labiausiai nenuspėjamas. Yra keli atvejai, kai velionis gabenamas keliais:

  • Esant santykinai nedideliems atstumams – kaimyninės šalys ir artimiausios

Europos šalys, taip pat Skandinavijos šalys, su kuriomis yra susisiekimas keltu;

  • Tai pigesnė alternatyva oro transportui.
  • Jei tai paslaugos kliento pasirinkimas, atsižvelgiant į laiką, kainą ir asmeninius

Pageidavimus.

 

Related Posts