Stabilizuoti augalai ir jų istorija

Stabilizuoti augalai, paveikslai ir dekoracijos – vis dažniau pasitaikanti dizaino detalė tiek namų aplinkoje, tiek ofisuose, biuruose, restoranuose. Stabilizuotos samanos ir augalai žavi savo įvairove, praktišumu ir grožiu. Tačiau retas žino, jog augalų stabilizavimo technologija yra visai nauja – jai vos 50 metų! Madebygrow.lt savo kūriniais klientus džiugina jau ne pirmus metus ir yra papuošę daugybę erdvių. Stabilizuoti augalai populiarūs ne tik dėl unikalios išvaizdos, bet ir dėl ilgo išsilaikymo bei lengvos priežiūros.

Stabilizuotų augalų atsiradimas

XX amžiaus 7-ame dešimtmetyje prancūzų porai Džanetei ir Paului Lambertui kilo didžiulis noras rasti būdą kaip ilgiau išlaikyti ką tik nupjautų rožių grožį. Pora nusprendė išvykti į Keniją ir įkurti savo dirbtuves prie natūraliai augančių gėlių plantacijų. Ten jie ištobulino savo technologiją ir įkūrė kompaniją ,,Vermont“, kurioje ir gimė pirmieji stabilizuoti augalai. Šiuo metu tai yra viena iš stabilizuotų augalų gamybos ir tiekimo lyderių Afrikoje ir Pietų Europoje.

Tačiau stabilizuoti augalai tapo žinomi pasauliui tik po to, kai XX amžiaus 8-ajame dešimtemtyje grupelė švedų, prancūzų ir italų mokslininkų išsprendė visas su augalų stabilizavimu iškilusias bėdas ir sukūrė paprastesnę bei aiškesnę technologiją, kuri yra prieinama visiems. Didžiausias iššūkis iškilęs kuriant technologiją buvo išlaikyti gėles ne per drėgnas (tai lemia jų greitą nuvytimą) ir ne per sausas (dėl to jos tampa silpnomis ir trapiomis). Kita problema, su kuria susidūrė mokslininkai, buvo tinkamas laiko intervalas nuo augalo nupjovimo iki stabilizavimo proceso, kuris lemia jo ilgaamžiškumą. O tai yra būtent dėl ko stabilizuoti augalai yra tokie populiarūs. Kuo vėliau pradedamas stabilizavimas nuo augalo nupjovimo – tuo sunkesnis tampa stabilizavimo procesas. Įveikę šiuos iššūkius jie įkūrė pirmąjį augalų stabilizavimo fabriką Prancūzijoje. Ten sukurti stabilizuoti augalai, vertikalūs sodai ir ilgaamžės gėlės sukėlė žmonių susidomėjimą šia technologija ir išplėtė jų populiarumą.

Šiandien, gėlių, samanų ir kitų augalų stabilizavimu užsiimame naudodamiesi vietinių arba geriausių užsienio plantacijų augalais. Visi stabilizuoti augalai ir jų kompozicijos yra daromos individualiai ir puošia aplinką savo unikaliu grožiu.

Kas toliau?

Ateityje tikimasi dar didesnio šios technologijos pritaikymo populiarumo ir poreikio, nes stabilizuoti augalai tampa vis populiaresni. Jau dabar Japonijoje yra steigiamos floristinės mokyklos, mokančios šio gėlių ir augalų meno. Darbas su stabilizuotais augalais labai skiriasi nuo darbo su gyvomis gėlėmis. Tai leidžia specialistams kurti naujas, išskirtines ir originalias kompozicijas. Dėl savo unikalumo ir praktiškumo stabilizuoti augalai yra vis dažnesnis žmonių pasirinkimas.

 

Related Posts