5 praktiniai patarimai renkantis naują televizorių

Televizorius – retas, tačiau svarbus pirkinys, nuo kurio priklauso kasdienės mūsų patirtys. Jei anksčiau galėjome rinktis iš pakankamai panašių tokių prietaisų modelių, dabar asortimentas yra kur kas spalvingesnis ir įvairiapusiškesnis. Dėl to priimti sprendimą gali būti šiek tiek sunkiau, tačiau jei atkreipsite dėmesį į kelis pagrindinius patarimus, tinkamo televizoriaus paieškos neturėtų užtrukti.

  1. Pasirinkite tinkamiausią įstrižainę

Televizoriaus dydžio pasirinkimas priklauso nuo dviejų aspektų – konkrečios jo vietos ir sėdėjimo atstumo. Jei šiam prietaisui galite skirti visą sieną, nereikės skaičiuoti kiekvieno centimetro. Tačiau jeigu jį reikės įtalpinti į tam tikrą nišą ar kitą siauresnį tarpą, iš anksto turėtumėte žinoti, kokie maksimalūs matmenys yra tinkami. Tuo tarpu tinkamai pasirinktas sėdėjimo atstumas užtikrins geriausias žiūrėjimo patirtis ir nekenks regėjimui. Jei jau žinote, kur stovės sofa, išmatuokite atstumą nuo jos iki televizoriaus vietos – padalinę jį iš 1,5 ir 3 kartų, gausite tinkamų įstrižainių rėžius.

  1. Susipažinkite su ekrano technologijomis

Priklausomai nuo jų, skiriasi ir televizorių kokybė bei kitos ypatybės. Pati paprasčiausia ir pigiausia šiuo metu yra LCD technologija – nors lyginant su dideliais, senų laikų televizoriais, skirtumas bus ženklus, kitų ekrano tipų ji pavyti negali. Ypač tuomet, jei kalbame apie juodos spalvos intensyvumą ir kontrastus. Tačiau šie aspektai buvo pagerinti naudojant LED technologiją, kuri taip pat gali pasiūlyti platesnius kampus ir pakankamai žemą kainą.

Jei svajojate apie geresnes galimybes ir esate pasiryžę išleisti daugiau, turėtumėte susipažinti su QLED technologija, kuri užtikrina išskirtinai ryškius vaizdus ir gali pasiūlyti aukštą energijos efektyvumą. Tokį sprendimą dažnai renkasi kompanija „Samsung“ – spauskite čia, jei norite susipažinti su jų siūlomais televizoriais. Beliko paminėti OLED technologiją, kuri dažnai įvardijama kaip viena geriausių. Nors išlaidų reikės daugiau, mėgausitės aukštais kontrastais, juodais atspalviais, plačiais kampais ir puikiu reakcijos laiku.

  1. Atkreipkite dėmesį į ekrano rezoliuciją

Kuo aukštesnė bus raiška, tuo gyvybingesni ir realistiškesni vaizdai bus televizoriaus ekrane. Optimaliausias pasirinkimas kainos ir kokybės atžvilgiu būtų Full HD raiška, kurios pakaks ne itin reikliems žiūrovams. Tačiau jei norisi unikalesnių patirčių, verta atkreipti dėmesį į 4K televizorius: tokie prietaisai sparčiai populiarėja, tad galima atrasti vis daugiau jiems pritaikyto turinio. Reikėtų paminėti, kad po truputį rinkoje atsiranda ir 8K modeliai, kurie kasdienes patirtis perkels į naują lygį. Tiesa, jų kol kas nėra daug, tačiau jei ieškote ateities technologijų, į tokius televizorius taip pat verta atkreipti dėmesį.

  1. Įvertinkite papildomas funkcijas

Didžioji dalis šiuolaikinių televizorių turi SMART TV funkciją – tokie prietaisai yra aprūpinti WiFi ryšiu, tad patogiai galima pasiekti internete esantį turinį ir pramogas. Tačiau panašių, dėmesio vertų technologijų gamintojai gali pasiūlyt ir daugiau – tiesa, nuo jų neretai priklauso ir įrangos kaina. Geriausia, jei iš anksto apsibrėšite biudžetą: tuomet atsižvelgę į jį galėsite pasirinkti televizorių su tokiomis funkcijomis, kurios yra naudingos ir prieinamos būtent Jums.

  1. Pasidomėkite gamintojais

Nuo prekinio ženklo priklauso ir kokybė, ir tam tikros savybės, tad turėtumėte pasidomėti, kurios televizorius gaminančios kompanijos vertinamos palankiausiai. Pavyzdžiui, Xiaomi televizoriai giriami dėl itin patrauklaus kainos ir kokybės santykio bei šiuolaikiškų funkcijų. Tiek juos, tiek kitus gerai vertinamus televizorius galėsite apžiūrėti ir įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Atsižvelgę į šiuos patarimus, turėtumėte pakankamai lengvai nuspręsti, kuris televizorius Jūsų namams tiktų geriausiai. Vieno, tinkamiausio varianto šiuo atveju nėra – pasirinkimas priklauso ir nuo poreikių, ir nuo galimybių.

 

Related Posts
Renkames butti gertuvę

Renkamės gertuvę

Sužinosite: Iš ko?Plastikinė gertuvėStiklinė gertuvėMetalinė gertuvėSilikoninė gertuvėKam?Kas dar svarbu?SaugumasKaip prižiūrėti gertuvę? Ekonomiška, estetiška, ekologiška. Gertuvę nereikia reklamuoti vien…
Plačiau