Renkamės gertuvę

Renkames butti gertuvę

Ekonomiška, estetiška, ekologiška. Gertuvę nereikia reklamuoti vien todėl, kad jos nauda yra akivaizdi.

Tačiau iš pirmo bandymo nusipirkti tobulą gertuvę gana sunku. Šiame straipsnyje kalbame apie tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis gerą gertuvę, kurios užteks ilgam.

Butti getuvės – tai didelis įvairių kokybiškų gertuvių asortimentas. Svetainėje butti.shop galite rasti skirtingų spalvų, išsiskiriančių formų, bei įvairių medžiagų gertuves. Daugelis vandeniui skirtų gertuvių pagamintos iš stiklo ir metalo, kurie nesulaiko kvapų ir nepalieka dėmių, pasižymi lengvumu ir tvirtumu.
Stilinga butti gertuvė
Stilinga butti gertuvė © butti.shop nuotrauka

Iš ko?

Kadaise gertuvės buvo gaminamos tik iš stiklo, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje yra alternatyvos. Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų. Svarbu suprasti, su kuo esate pasirengę taikstytis, o kas atrodo nepriimtina.

Plastikinė gertuvė

 • Privalumai: maža kaina, lengvas svoris, platus dizaino pasirinkimas.
 • Trūkumai: daugeliu atvejų (išskyrus tritano butelius) negalima pilti karštų gėrimų; pavojus perkant iš mažai žinomo gamintojo.

Stiklinė gertuvė

 • Pliusai: saugumas, lengva priežiūra, estetika, stiklas neįtakoja vandens skonio, tinka karštiems gėrimams ir rūgštiems skysčiams (sultims, kavai).
 • Trūkumai: didelis svoris, trapumas, didelė kaina.

Metalinė gertuvė

 • Pliusai: saugumas, ilgaamžiškumas, lengva priežiūra, metalas tinka karštiems gėrimams ir rūgštiems skysčiams (sultims, kavai).
 • Minusai: mažas dizaino pasirinkimas, aukšta kaina, gertuvių svoris.

Silikoninė gertuvė

 • Pliusai: kompaktiškumas, saugumas, silikonas neturi įtakos vandens skoniui.
 • Minusai: ribotas dizaino pasirinkimas, silikonas netinka kitiems skysčiams, išskyrus vandenį.

Kam?

Renkantis gertuvę, reikėtų aiškiai suprasti, kam ir kaip ji bus skirta, kad nesuklystumėte, jog gertuvė jums per maža, sunki ar netinkanti pagal formą.

Kas dar svarbu?

Labai svarbus momentas, kurį dažnai pamirštame pirkdami gertuvę – visi jos komponentai turi būti lengvai išplaunami. Priešingu atveju rizika, kad gertuvė greitai “apaugs” bakterijomis, kurios akimirksniu sugadins gertuvę ir pavers ne pagalbininku, o kenkėju.

Saugumas

Stenkitės pirkti gertuves iš patikrintų gamintojų ir pardavėjų, kurie vertina savo vardą ir reputaciją. Tai apsaugos jus nuo klastotės ir prastos kokybės. Šis punktas ypač svarbus plastikinėms geruvėms. Visada įsitikinkite, kad ant paties butelio yra etiketė, nurodanti plastiko rūšį.

Kaip prižiūrėti gertuvę?

 1. Nepriklausomai nuo buteliuko dangtelio ir kaklelio tipo, iškart po gertuvės įsigijimo turėtumėte gerai nuplautumėte sieneles, tiek dugną, ant kurių neišvengiamai kaupiasi bakterijos.
 2. Kartkartėmis gertuvę reikia išplauti indaplovėje, jei tai leidžia medžiaga, iš kurios ji pagaminta (tokios detalės dažniausiai nurodomos kokybiškų gertuvių instrukcijose). Jei nėra indaplovės, galima gertuvę pavirinti.
 3. Norint išplauti gertuvę rankomis, geriausia rinktis aplinkai draugiškiausią valiklį. Pavyzdžiui, soda ar skystą muilą vaikų indams.
 4. Dauguma bakterijų patenka į butelį kartu su maisto dalelėmis. Reikėtų pasirūpinti, kad taip neatsitiktų.
 5. Po kiekvieno naudojimo išskalaukite gertuvę ir visus jos komponentus. Tada reikia gerai išdžiovinti be dangtelio.
 6. Negalima numesti gertuvių iš kieto plastiko, stiklo ir aliuminio: jos gali sulūžti, įtrūkti ar deformuotis.
Related Posts