Moteriški prezervatyvai

Moteriško prezervatyvo naudojimas

Moteris yra apvaisinama, kai vienas iš vyro spermatozoidų pasiekia jos kiaušinėlį. Kontracepcija yra skirta šio proceso stabdymui. Moteriški prezervatyvai – vienas šio proceso stabdymo būdų.

Moteriški prezervatyvai, kaip ir vyriški, gaminami iš minkšto, plono plastiko, vadinamo poliuretanu. Naudojami tokie prezervatyvai makšties viduje, kur jie stabdo sėklos patekimą į įsčias.

Jei yra naudojami tinkamai, moteriški prezervatyvai padeda apsisaugoti tiek nuo neplanuoto apvaisinimo, tiek ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Verta paminėti, jog prezervatyvai yra vienintelė kontraceptinė priemonė, kuri saugo nuo abiejų šių dalykų, kas tampa milžinišku privalumu tiek vyriškiems, tiek ir moteriškiems prezervatyvams.

Faktai apie moteriškus prezervatyvus

 • Jei yra naudojami tinkamai, moteriški prezervatyvai yra efektyvūs 95 procentais atvejų.  Tai reiškia, jog pastoja tik penkios moterys iš šimto, moteriškus prezervatyvus naudojančių metus laiko.
 • Moteriškų prezervatyvų naudojimas apsaugo ir nuo apvaisinimo, ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų.
 • Moteriški prezervatyvai turi būti patalpinti makštyje prieš net ir minimalų kontaktą su peniu.
 • Moteriškų prezervatyvų laikymui yra ypač svarbu parūpinti tinkamas sąlygas – tiek tinkamą oro temperatūrą, tiek ir drėgmės nebuvimą.
 • Pirkite tik tuos moteriškus prezervatyvus, kurie yra pažymėti CE ženklu. Tai reiškia, jog prezervatyvai yra patikrinti pagal Europos prezervatyvų gamintojų standartus, garantuojančius jų kokybę.
 • Moteriški prezervatyvai nėra tinkamas pasirinkimas toms moterims, kurios liesdamos savo genitalijas jaučiasi negerai.
 • Nenaudokite panaudotų moteriškų prezervatyvų antrą kartą – kiekvienam naujam lytiniam aktui paruoškite vis po naują prezervatyvą.

Kaip veikia moteriški prezervatyvai?

Moteriškų prezervatyvų naudojimas yra išties paprastas – tereikia juos įdėti į makšties vidų, kur jie stabdo tekančią spermą bei neleidžia jai pasiekti moters įsčių. Norint, kad ši kontracepcija veiktų tinkamai, svarbu ne tik tinkamai įdėti prezervatyvą, bet ir pasirūpinti tuo, kad vyro lytinis organas neturėtų kontakto su moters makštimi joje nesant moteriškam prezervatyvui. Pavyzdžiui, esant poreikiui, moterišką prezervatyvą dėtis leidžiama iki aštuonių valandų prieš lytinį aktą.

Kaip naudoti moterišką prezervatyvą?

Moteriško prezervatyvo naudojimas
Moteriško prezervatyvo naudojimas
 • Pirmiausia išimkite moterišką prezervatyvą iš jo pakuotės. Kruopštus pakuotės atidarymas užtikrina, kad nepažeisite prezervatyvo.
 • Mažesnįjį prezervatyvo žiedą kiškite į makštį, o didžiuoju stenkitės apgaubti visą makšties išorę, kad sėkla nepatektų į jos vidų pro šonus.
 • Įsitikinkite, kad penis atsiduria prezervatyve, o ne tarpe tarp jo ir makšties, nes, tokiu atveju, prezervatyvas nesuteiks jokios realios apsaugos.
 • Po lytinio akto prezervatyvą labai atsargiai išimkite, saugodami jame esančią sėklą nuo išsiliejimo.
 • Panaudotą prezervatyvą išmeskite į šiukšlių dėžę, o ne nuleiskite klozete.

Kas gali naudoti moteriškus prezervatyvus?

Dauguma moterų gali be jokių problemų naudotis moteriškais prezervatyvais. Yra tik viena problema – nekomfortabilumas liečiant savo genitalijas.

Moteriškų prezervatyvų pliusai ir minusai

Šiomis dienomis kontraceptinių priemonių pasirinkimas tiesiog milžiniškas, todėl išsirinkti sau tinkamą užtrunka. Palengvinti pasirinkimą gali priemonių palyginimas bei jų pliusų ir minusų išskyrimas.

Moteriškų prezervatyvų pliusai:

 • Moteriški prezervatyvai turi vieną labai svarbų privalumą prieš daugelį kitų kontracepcijos tipų. Jie saugo ne tik nuo apvaisinimo, bet ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų.
 • Jei yra naudojami tinkamai, moteriški prezervatyvai yra vienas iš patikimiausių kontracepcijos metodų.
 • Moteriškų prezervatyvų naudojimas yra paprastas, pasiruošimo nereikalaujantis procesas.
 • Didžiąja dalimi atvejų moteriški prezervatyvai nesukelia jokių šalutinių efektų juos naudojantiems žmonėms.
 • Moteriški prezervatyvai gali būti įdėti į makštį net  8 valandos prieš lytinį aktą.

Moteriškų prezervatyvų minusai:

 • Dalis moterų prezervatyvą įsidėti bent keletą valandų prieš lytinį aktą nemėgsta, todėl tai daro prieš pat jį. Nors tai padaryti ir nėra sunku, tačiau užima laiko – procesas gali sutrikdyti visą susikurtą atmosferą.
 • Moteriški prezervatyvai išsiskiria išties dideliu patvarumu, bet jei jie nėra naudojami tinkamai, gali suplyšti pakankamai greitai.
 • Moteriški prezervatyvai nėra tokie populiarūs kaip vyriški, todėl juos įsigyti sunkiau. Taip pat, nemažu minusu tampa moteriškų prezervatyvų kainos, kurios yra didesnės už kitų kontraceptinių priemonių kainas.

Kas gali sumažinti moteriškų prezervatyvų efektyvumą?

Dalimi atveju, sperma į moters makštį gali patekti netgi ir naudojant moterišką prezervatyvą. Taip gali atsitikti jei:

 • Penis paliečia makštį ar erdvę aplink ją dar prieš moteriai įsidedant prezervatyvą.
 • Moteriškas prezervatyvas makštyje yra įstumiamas per toli.
 • Vyro penis patenka ne į prezervatyvą, o į erdvę tarp jo sienelės ir makšties.
 • Prezervatyvas vienu ar kitu būdu yra pažeidžiamas prieš lytinį aktą ar jo metu.

Netgi patyrus fiasko naudojantis moterišku prezervatyvu, jūs vis vien galite išvengti apvaisinimo. Svarbiausia, iš anksto būti pasiruošus kitų kontracepcijos būdų. Tam geriausiai tinka kontraceptinės piliulės, kurias, jei moteriškas prezervatyvas neapsaugos nuo spermos patekimo į moters makštį, moteris galės išgerti iškart. Vis dėlto, minėtų kontraceptinių piliulių ar kitų staigiosios kontracepcijos būdų, nesilaikant nustatytų vartojimo taisyklių bei grafiko, nuolatos nevartokite. Tokį variantą rinkitės tik tuo atveju, kai nebus kitos išeities.

Būtina paminėti, jog jei sėkla pateko į moters makštį, pasirūpinti apsauga nuo apvaisinimo tikrai nėra viskas, ką turite padaryti. Tai reiškia, jog atsirado rizika apsikrėsti ir lytiniu keliu plintančiomis ligomis. Dėl to po nesaugiai įvykusio lytinio akto būtinai pasitikrinkite artimiausioje ligoninėje ar venerinių ligų ir sutrikimų klinikoje.

Lubrikanto naudojimas

Moteriški prezervatyvai dažniausiai jau būna ištepti lubrikantu, tačiau dalimi atvejų gali prireikti ir didesnio jo kiekio. Juo pasirūpinti reikia tuomet, jei manote, jog esamas lubrikanto kiekis nėra pakankamas. Patikėkite – geriau jau lubrikanto bus per daug, nei per mažai, nes per mažas jo kiekis gali vesti prie prezervatyvo plyšimo.

Iš poliuterano pagaminti moteriški prezervatyvai, lyginant su kitais prezervatyvais, turi išties didelį privalumą – šiuos prezervatyvus galima sutepti absoliučiai bet kokiu lubrikantu. Kitokia situacija jei kalbėsime tiek apie vyriškus, tiek ir apie moteriškus prezervatyvus, kurie yra pagaminti iš latekso – jų sutepimui negalima naudoti savo sudėtyje aliejaus turinčių lubrikantų.

Iš latekso pagamintus prezervatyvus gali pažeisti ne tik lubrikantas – jų kokybei įtakos turėti gali ir jūsų higieninės priemonės, naudotos pastaruoju metu, kurios savo sudėtyje turi vienokių ar kitokių aliejų. Todėl jei planuojate naudoti iš latekso gaminamus prezervatyvus, stenkitės vengti aliejinių higieninių priemonių ar lubrikantų.

Rizikos faktoriai

Jokios realios rizikos moteriški prezervatyvai nei moters, nei jos partnerio organizmui nesukelia.

Kur galite įsigyti moteriškų prezervatyvų?

Prezervatyvų daugelyje pasaulio valstybių galite gauti ir nemokamai, nepriklausomai nei nuo jūsų amžiaus, nei nuo lyties. Tokią galimybę siūlo:

 • Kontracepcijos/šeimos planavimo klinikos.
 • Privačios seksualinių ligų klinikos.
 • Seksualinio švietimo centrai.

Neradus vietos, kurioje moteriškų prezervatyvų ar kitų kontraceptinių priemonių galėtumėte gauti nemokamai, jų galite nusipirkti šiose kontraceptinių priemonių platinimo vietose:

 • Vaistinėse.
 • Prekybos centruose.
 • Internetinėse kontraceptinių priemonių parduotuvėse.
 • Dalyje degalinių.

Kalbant apie internetines kontraceptinių priemonių parduotuves, jas rinkitės labai atidžiai, siekdami įsitikinti parduotuvės darbo legalumu, nes tai leis garantuoti nesuklastotą prekių kokybę bei kontraceptinių priemonių standartų patikrinimo sertifikatų tikrumą. Kitose kontraceptinių priemonių platinimo vietose dėl šio dalyko jaudintis nereikėtų – užsiimant ne internetiniu verslu suklastoti produkcijos gamintojus ar kokybę yra žymiai sunkiau bei rizikingiau.

Visi šie kontraceptinių priemonių platinimo būdai yra prieinami absoliučiai visiems žmonėms – net jei ir kalbėsime apie jaunuolius iki 16-os metų. Vis dėlto, pastariesiems bandyti įsigyti moteriškus prezervatyvus ar kitas kontracepcijos priemones patiems nėra patartina – geriausias variantas yra kreiptis į gydytoją ar vaistininkę, kuri galėtų suteikti kokybiškos informacijos apie kontraceptines priemones, jų naudojimą bei padėtų jų įsigyti. Visa tai yra tam, kad būtų garantuota įsigytų kontracepcijos priemonių kokybė ir gebėjimas jomis tinkamai naudotis.

Related Posts