Šlaitinio stogo statyba paprastai paliekama profesionalams, nes svarbu, kad stogas būtų konstrukciniu požiūriu patikimas, taip pat dirbama aukštyje ir reikia pakelti didelius medienos gabalus.
Tačiau jei turite patirties statybų projektuose ar žinote kvalifikuotų draugų, kurie greičiausiai padės, tai galima padaryti patys. Žemiau pateikiami paprasti žingsniai, susiję su šlaitinio stogo konstrukcija bei plienine stogo danga, tačiau visada turėtumėte vadovautis gamintojų ir profesionalų instrukcijomis. Bet koks jūsų atliekamas darbas atliekamas jūsų pačių rizika.
1. Vieta
Prieš pradedant statyti šlaitinį stogą, pirmiausia reikia apsvarstyti stogo vietą ir įsitikinti, kad nėra iškylančių šakų ar elektros kabelių, galinčių sukelti problemų. Kai įsitikinsite, kad nėra galimų kliūčių, galite pradėti skaičiavimus.
2. Apskaičiuokite stogo nuolydį
Pirmasis skaičiavimas, kurį turite atlikti, yra nustatyti norimą stogo nuolydį. Jei ieškote žemo aukščio, santykis bus maždaug 2:12 arba 3:12. Jei stogas yra nuožulnesnis, apsvarstykite 6:12 – tai reiškia, kad stogas pakils 6 coliais už kiekvieną 12 colių horizontaliai.
3. Apskaičiuokite reikalingą medžiagos kiekį
Apskaičiavę norimą stogo nuolydį, galite apskaičiuoti reikalingą medžiagos kiekį apskaičiuodami stogo plotą. Tai galima padaryti lengvai naudojant stogo dangos skaičiuoklės programą, tačiau taip pat tai galima padaryti savarankiškai.
4. Sukurkite planą
Išsiaiškinę, kiek medžiagos reikia, sudarykite planą su matavimais, kampais ir viso stogo išdėstymu. Tai padės tiksliau apskaičiuoti atstumą tarp stogo santvarų, kampų, kuriais jie turi būti sumontuoti, ir bet kokius kitus aspektus.
5. Užsisakykite medžiagų
Nepamirškite šiuo metu taip pat užsisakyti visų reikalingų medžiagų, nes jų pristatymo laikas gali būti savaitė ar dvi. Paprastai medžiagos apima fanerą, paklotą, medines lentjuostes, stogo dangą (čerpes, skalūnus, metalo lakštus, malksnas), stogo vinis ir bet kokius kitus reikalingus įrankius.
Gavę medžiagą, galite pradėti statyti ir montuoti stogo rėmą.
6. Pakelkite santvaras ant pastato konstrukcijos
Pirmiausia įsitikinkite, kad kiekvienos sienos viršus yra kvadratinis, lygus ir stačias. Dabar pakelkite santvaras ant stogo ir padėkite jas į vietą. Paprastai santvaros bus 12, 16 ar net 24 colių atstumu, tačiau tai priklauso nuo konkrečios jūsų stogo konstrukcijos.
7. Uždėkite laikinas petnešas
Tada uždėkite keletą laikinų petnešų, kurios palaikys stogo santvaras. Norėdami tai padaryti, vertikaliai prikalkite 16 pėdų ilgio 2 x 6 lentą prie galinės sienos centro. Tada prikalkite dar du to paties matmens gabalus šešių pėdų atstumu nuo pirmosios centrinės petnešos pusės. Tada pakartokite tai kitame stogo gale.
8. Sumontuokite pirmąsias stogo santvaras
Paimkite stogo santvarą, įsitikindami, kad ji yra šiek tiek ilgesnė už reikiamą ilgį, ir pritvirtinkite prie galinės santvaros. Jis turėtų šiek tiek išsikišti, o tada pritvirtinti prie centrinės petnešos. Tada pakartokite priešingoje stogo pusėje, prieš tai pakartodami kitame stogo gale.
9. Sukurkite centrinę atramą
Dabar paimkite medinę santvarą, kuri tęsiasi per visą pastato ilgį. Pritvirtinkite jį prie centrinės laikinosios atramos bet kuriame stogo gale.
10. Pridėkite stogo santvaras
Dabar, eidami pastato priekio link, reguliariai pridėkite stogo santvaras, užtikrindami, kad jos būtų pritvirtintos prie horizontalios santvaros ir centrinės santvaros, einančios per stogo viršų. Rėmas turėtų pradėti formuotis, santvaros sėdėti kampu į horizontalias santvaras.
11. Kiekviename gale sumontuokite nuolatinį tvirtinimą
Kai rėmas įgauna formą, nuolatinis tvirtinimas gali būti sumontuotas kiekviename stogo gale pagal gamintojo instrukcijas. Užtikrinkite, kad visos santvaros būtų pritvirtintos.
12. Pridėkite apvalkalą
Dabar rėmas yra baigtas, stogą galima uždengti. Pradėdami nuo apatinio kampo, uždėkite apvalkalą, pvz., faneros lakštus, horizontaliai judėdami per stogą, užtikrindami, kad tarp kiekvieno lakšto būtų nedidelis tarpas ir kad kiekvienas sujungimas būtų virš stogo santvaros. Rekomenduojame naudoti koto nagus, o kiekvienas vinis turi būti 6 colių atstumu vienas nuo kito ir pusės colio atstumu nuo lapo krašto.
Įdiegę pirmąją eilutę, pereikite aukštyn, kad pradėtumėte antrą eilutę. Kai kurie gamintojai rekomenduoja pradėti antrąją eilę nuo pusės lapo, kad būtų galima sulenkti apvalkalą.
13. Sumontuokite lašelio kraštą
Sumontavus apvalkalą, lašelio kraštą galima pritvirtinti išilgai kiekvieno stogo krašto. Lašelio kraštas užtikrina efektyvų vandens nutekėjimą iš stogo konstrukcijos.
14. Pridėkite apatinį sluoksnį
Tada sumontuokite stogo dangą arba paklotą. Apatinis sluoksnis veikia kaip hidroizoliacinis sluoksnis, apsaugantis stogo konstrukciją ir apvalkalą bei nukreipiantis vandenį į lašintuvą. Jis turi būti išvyniotas iš vieno kampo apačios į viršų, užtikrinant, kad lašintuvo dėklas nesutaptų. Kai pirmasis apatinis gabalas yra susegtas į vietą, antrasis gali būti sumontuotas maždaug 6 colių persidengimu.
15. Įpilkite stogo dangos medžiagos
Dabar galima montuoti stogo dangos medžiagą. Jei dirbate su plytelėmis, čerpėmis ar šiferiu, reikės sumontuoti medines lentjuostes.
Pabaigai
Nepamirškite sumontuoti kraigo plytelių arba pasirinkti sausą keteros sistemą, kad kraštas būtų atsparus orui ir vandeniui. Be to, gali prireikti latakų, fasado ir sofito lentų. Norėdami gauti daugiau informacijos apie fasado bei stogo remontą, apsilankykite manostogas.lt svetainėje.