Katės maitinimas, priežiūra ir jos poreikiai

Katės maitinimas, priežiūra ir jos poreikiai

Svarbiausia, kad katės per parą suvartojamame maiste būtų: 50-60 procentų žalios mėsos, 10 – 15 procentų pagamintų daržovių, 10 – 15 procentų pagamintų grūdų produktų, 20 procentų šviežių žalumynų ir 10 procentų riebalų.

Kad katė galėtų augti ir butų sveika, jai yra būtina gauti amino rūgščių. Ne visos jos pasigamina kates organizme, todėl jų katė turi gauti su grūdinės kilmės baltymais. Tam tikrų rūgščių trūkumas gali sukelti aklumą.

Katėms taip pat yra būtinos riebiosios rūgštys, kurių randama daržovių aliejuose. Be jų katės kailis netenka blizgesio ir gali atsirasti reprodukcijos sutrikimų. Katės maiste turi būti platus vitaminų bei mineralų spektras. Ypač svarbu, kad ji gautų pakankamai vitamino A, nes jos organizmas iš karotinų pasigaminti nesugeba.

Sudomins:

Maisto rūšys

Kačių maistą galima suskirstyti į keturias pagrindines kategorijas:

  • Konservuoto maisto sudėtyje yra apie 75 procentai vandens ir tai reiškia, kad su šiuo maistu katė gauna pakankamai skysčių. Tačiau jis ne toks geras dantų higienos požiūriu.
  • Sausame maiste vandens yra apie 10 procentų. Jis yra patogus, nebrangus ir tinkamas dantų higienai palaikyti. Jo trūkumas yra tas, kad šis maistas ne toks skanus ir gana sunkiai virškinamas.
  • Pusiau šlapiame maiste vandens yra apie 35 procentai. Jo kaina yra tarpinė tarp sauso ir konservuoto maisto. Pagrindinis trūkumas yra tas, kad sykį atidarius pakelį maistas negali būti laikomas ilgesnį laiko tarpą.

Šviežią mėsą reikia ruošti pačiam. Dauguma kačių tokį maistą labiausiai ir mėgsta, tačiau yra pavojus, kad toks maistas bus nepakankamai gerai subalansuotas ir katė gaus ne visas reikiamas maistines medžiagas. Net ir geriausiame mėsos ar žuvies gabale nėra kai kurių svarbių elementų pavyzdžiui, mažai kalcio. Retkarčiais katei gerai duoti šviežios žalios mėsos, kepenų.

Related Posts