Vejos laistymas skamba paprastai, tačiau norint efektyviai laistyti veją reikia atsižvelgti į daugybę dalykų. Gaukite laistymo patarimų ir rūpinkitės savo veja
Atrodo, kad tai tokia paprasta užduotis, tačiau yra daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Vejos laistymas reikalauja pusiausvyros. Per daug arba per mažai gali pakenkti žolei, paskatinti tam tikras ligas, sukelti piktžolių ir kenkėjų antplūdį.
Pasinaudokite šiais patarimais, kad sužinotumėte, kiek vandens reikia, kad veja būtų sveika ir graži visą sezoną.
Auginamos žolės rūšys
Pirmiausia trumpai apžvelkime vejos žolės tipą. Kanados namuose paprastai auga vėsaus sezono žolės, sumaišytos saulėtiems ar pavėsingiems kiemams arba pritaikytos konkretiems jūsų vejos poreikiams. Štai ką greičiausiai auginate lauke:
- Kentukio mėlynžolė (Poa pratensis)
- Kanados melsvoji žolė (Poa compressa)
- pernykštė rykštenė žolė (Lolium perenne)
- Aukštosios eraičinos (Festuca arundinacea
Geriausias dienos laikas laistyti veją
Pavasarį ir vasarą po pietų karštis gali išgarinti iki 30 % vandens, kuris išpurškiamas iš purkštuvų. Laistant vėlai vakare, žolė nespėja išdžiūti, todėl yra pažeidžiama grybelinių ligų. Taigi, kokiu laiku geriausia laistyti žolę?
Geriausias laikas laistyti yra iki 10 val. ryto.
Nr. 2 geriausias laikas laistyti yra 4-6 val. vakaro.
Tinkamo vejos laistymo patarimai
Pasirūpinkite, kad žolė kiekvieną savaitę gautų 2,5 cm vandens.
Tarp laistymų leiskite žolei išdžiūti.
Daugiau vandens nėra geriau jūsų vejai. Perlaistymas gali sukelti grybelines ligas, piktžoles ir kenkėjus.
Laistykite kas savaitę.
Pavasarį ir vasarą gėlės, daržovės ir kraštovaizdžio augalai gali būti laistomi kasdien. Nesudarykite tokio paties grafiko savo vejai. Dėl dažno ir trumpesnio laistymo žolė turės negilias šaknis ir bus labiau pažeidžiama.
Įsigykite arba pasidarykite lietaus matuoklį.
Jį galite įsigyti sodininkystės prekių parduotuvėje arba ant jau turimos skardinės ar puodelio pažymėti 2,5 cm. Pastatykite lietaus matuoklį laistymo sistemos veikimo zonoje ir skaičiuokite, per kiek laiko vandens linija pasieks 2,5 cm. Kai turėsite šią informaciją, prie laistymo sistemos galėsite prijungti laikmatį, kuris automatiškai išjungs laistymo sistemą.
Išbandykite atsuktuvo bandymą.
Į veją pilamas vanduo turi patekti bent 15 cm į dirvą. Kad tai patikrintumėte, po laistymo į žemę įkiškite ilgą atsuktuvą. Jei jis lengvai pasiekia šį gylį, dirvožemis yra geros būklės. Jei ne, vadinasi, reikia daugiau vandens.
Patikrinkite dirvožemį.
Jei laistant susidaro balos, laistykite trumpiau, kad dirva spėtų pasivyti, pavyzdžiui, 10 minučių laistyti, 10 minučių išjungti, kol pasieksite 2,5 cm.
Rudenį papildomai palaistykite veją.
Šio triuko mus išmokė golfo profesionalai. Plonas maistingųjų medžiagų turtingo komposto sluoksnis sulaiko drėgmę, todėl veją reikės mažiau laistyti.