Klausimėlis apie drabužinę

Drabužinė išlaisvina kambarius nuo daiktų. Apie tai svajoja daugelis. Tačiau dažnas nedrįsta įsirengti tokios patalpos, nes mano, jog reikia labai daug vietos ir ją turėti gali tik didelių namų savininkai. Be reikalo. Kadangi šią įrengti galima labai kompaktiškai.

Kodėl drabužinė patogesnė nei spinta?

Akivaizdžiausias drabužinės pranašumas – talpumas. Juk standartinės spintos gylis – tik 60 cm. Į drabužinę galima užeiti, patogiai išsirinkti aprangą ir detales, nužvelgti savo atvaizdą veidrodyje, čia pat išsilyginti reikiamą daiktą, prisiūti ištrūkusią sagą. Nereikia sukti galvos, kur dėti žieminius drabužius vasarą, kur paslėpti kalnų slidinėjimo aprangą bei amuniciją. Drabužinėje galima sutalpinti ir nenaudojamus čiužinius, pagalves bei patalynę. O svarbiausia – ji pakeičia spintą, kuriai dažniausiai būna sunku rasti vietos namuose.

Kur ir kaip drabužinę įrengti?

Geriausia, kai drabužinė šalia vonios ar miegamojo. Dar geriau, jei turi du išėjimus: į miegamąjį ir į koridorių. Jei namuose dvi tokios patalpos (vyro ir moters), tai vyriškoji turėtų būti šalia darbo kambario, o moters – šalia miegamojo. Dizaineriai sako, kad drabužinės viduje atvirų ir uždarų paviršių turi būti po lygiai, tada patalpa atrodys jaukiai. Tačiau jei ši nedidelė – įrenkite daugiau atvirų lentynų. Prieš užpildydami jas daiktais pasvarstykite, kur ir ką laikysite. Reikalingiausius, dažniausiai naudojamus turi būti lengva rasti. Būtina įrengti tiek lentynų ir dėžių, kiek reikia, kitaip drabužinė bus netvarkinga. Todėl gerai pagalvokite, kur laikysite žieminius drabužius, kasdienę aprangą, kaklaraiščius ir net nosines. Numatykite vietą Kalėdų ar Velykų aksesuarams, sporto inventoriui.

Kokios būna drabužinės durys?

Durys būna trijų tipų: slankiosios, atveriamos ir sudedamos ar sulankstomos kaip armonika. Atveriamos – pačios paprasčiausios ir pigiausios, tačiau jos užima daug vietos. Pačios ekonomiškiausios – slankiosios durys. Bet ir jos turi trūkumų: neįmanoma atidaryti taip, kad būtų matoma visa drabužinė, be to, reikia daugiau vietos į plotį, todėl tokios durys ne visur tinka. Tačiau dėl gausaus apdailos pasirinkimo žmonės jas mėgsta labiausiai. Pasirinkimas priklauso nuo daugelio dalykų: erdvės, vietos, net kambario interjero. Tačiau geriau jau sutaupyti renkantis drabužinės įrangą nei duris, juk šios – būsto interjero dalis.

Ar reikalinga ventiliacija?

Nepaisant, ar drabužinė įrengiama atskiroje patalpoje, ar atskiriate tik dalį kambario – ji turi būti gerai vėdinama. Jei sienos dengiamos plokštėmis, turi būti paliktas oro tarpas. Geriausia, kai tarp sienos ir plokštės telpa delnas – tada oro cirkuliacija efektyviausia. Drabužinėje saugomi daiktai turi būti švarūs. Tačiau ir šiuo atveju būtina reguliariai vėdinti patalpą. Gamintojai siūlo ir specialias avalynės lentynas drabužinei, tačiau geresnė vieta batams – prieškambaris.

Kokia būna vidaus įranga?

Ši gaminama dviejų tipų: tvirtinami surenkami stelažai arba sienos dengiamos plokštėmis, prie kurių tvirtinamos lentynos ir kabyklos. Antrasis variantas – šiuolaikiškesnis. Gamintojai siūlo tik­rai didelį drabužinės įrangos elementų pasirinkimą: specialias kabyklas kelnėms, kaklaraiščiams, stalčius smulkmenoms, nuleidžiamus ­sker­sinius. Tokios modernios konstrukcijos nemažai kainuoja, tačiau labai patogios.

Kaip sutaupyti?

Visų pirma galima rinktis paprastesnę drabužinės vidaus įrangą: atsisakyti stumdomų stalčių, nuleidžiamų skersinių, o vietoj jų pakabinti lentynas. Galima sutaupyti ir renkantis apdailą. Laminatas (jų dabar siūloma tikrai įvairių) sumažins kainą iki 30 procentų. Vietoj slankiųjų durų įstatykite sulankstomas.

Kiek drabužinei reikia vietos?

Pati mažiausia erdvė, kuri turi teisę vadintis drabužine, turėtų būti 80 cm gylio ir 2 m ilgio. Lentynų gylis – 40 cm. Kabina gali būti ne tik stačiakampė, bet ir trikampė (kai drabužinė įrengiama kambario kampe). Mažiausi kampinės konstrukcijos parametrai – 175×175 cm. Mažesnės drabužinės daryti neverta. Beje, tokia konstrukcija suteiks kambariui papildomo žavesio. Drabužinės aukštis – 260 cm (drabužiai kabinami dviem aukštais). Aukštesnės daryti nereikia, kadangi bus sunku pasiekti viršutines lentynas. Jei patalpos įranga išdėstoma L raidės forma, sunku optimaliai išnaudoti visą erdvę: silpnoji grandis – kampas. Todėl, jei mažoji dalis visai nedidelė, verčiau jau lentynas kabinkite vienoje linijoje – ir pigiau, ir efektyviau. O koks drabužinės dydis optimaliausias? Žinoma, kuo didesnė, tuo geriau.

Koks turi būti apšvietimas?

Drabužinėje reikia daug šviesos. Puiku, jei įmanomas ir natūralus apšvietimas, nes tik tokiu atveju neišsikraipo drabužių ir makiažo spalvos. Verta įrengti ir papildomą šviesos šaltinį toje vietoje, kur lyginami ar taisomi drabužiai.

Related Posts