Transilvanija

Transilvanija – regionas vakarinėje Rumunijos dalyje, pirmą kartą paminėtas 1075 metais. Verstinė regiono pavadinimo reikšmė yra „anapus girių“.

Per visą egzistavimo laikotarpį, Transilvanija buvo ir nepriklausoma kunigaikštystė, ir Vengrijos, Osmanų imperijos, Austrijos-Vengrijos dalis. Transilvanijos kunigaikštystė egzistavo nuo 1570 iki 1711 metų. Vis dėlto ji nebuvo visiškai laisva, didelę įtaką jos savarankiškumui turėjo vengrų monarchai.

Regiono vardas geriausiai žinomas iš istorijų apie vampyrą Drakulą. Neabejojama, kad šios istorijos yra paremtos realiai egzistavusio asmens – Vlado III Drakulos – istorija. Jis buvo itin žiaurus valdovas, kuris, pasak legendų, mėgaudavosi kankindamas ir žudydamas žmones. Pasakojama, kad Vladas III Drakula kartais įsakydavo vienu metu pamauti ant baslio tūkstančius žmonių, mėgaudavosi nupjaudamas aukoms įvairias kūno dalis, degindamas žmones ar nudirdamas jiems odą. Už tai jis ir buvo pramintas Drakula, nes rumunų kalboje „dracul“ reiškia ir drakoną, ir velnią.

Šiuo metu Transilvanijoje gyvena daugiau nei 7 milijonai žmonių, regiono ekonomika sudaro 35 procentus Rumunijos BVP. Didžiausias miestas – Klužas-Napoka (apie 300 000 tūkstančių gyventojų). Maždaug trys ketvirtadaliai Transilvanijos gyventojų yra rumunai, dar beveik 20 procentų – vengrai.

Related Posts

Mianmaras

Mianmaras – valstybė Pietryčių Azijoje, turinti sienas su Kinija, Indija, Laosu, Bangladešu ir Tailandu. Ši menkai žinoma šalis pagal…
Plačiau

Krakatau

Krakatau – ugnikalnis Indijos vandenyne, tarp Javos ir Sumatros salų. Jo aukštis – 813 metrų. Šis ugnikalnis garsus dėl…
Plačiau