Mianmaras

Mianmaras – valstybė Pietryčių Azijoje, turinti sienas su Kinija, Indija, Laosu, Bangladešu ir Tailandu. Ši menkai žinoma šalis pagal gyventojų skaičių (daugiau nei 48 milijonai) patenka tarp pirmaujančių 25 pasaulio valstybių. Joje gyvena daugiau žmonių nei Ispanijoje, Lenkijoje, Kanadoje ar Ukrainoje. Mianmaras anksčiau vadinosi Birma, bet 1989 metais pakeitė oficialų pavadinimą.

Nuo 1962 metais įvykusio perversmo Mianmarą pasikeisdamos valdo vis kitos karinės chuntos. Dėl to ši valstybė yra viena iš labiausiai suvaržytų ir izoliuotų. Pagal demokratijos ar spaudos laisvės indeksus Mianmaras kiekvienais metais užima vieną iš penkių paskutiniųjų pozicijų pasaulyje, paprastai aplenkdamas tik tokias valstybes, kaip Šiaurės Korėja ar Turkmėnistanas. Už pasipriešinimą Mianmaro valdžiai politikei ir žmogaus teisių aktyvistei Aung San Suu Kyi 1991 metais buvo paskirta Nobelio taikos premija.

Mianmaro sostinė

Neipidas – jame gyvena apie 925 000 žmonių (tai yra trečias pagal dydį miestas šalyje). Valstybės plotas – 676 578 kvadratinių kilometrų. Pagal savo teritorijos dydį Mianmaras yra 40 valstybė pasaulyje.

Šalis garsėja savo nuostabiomis šventyklomis ir įvairiaspalve fauna bei flora. Dauguma šalies gyventojų – budistai, nors yra ir krikščionių. Mianmaras ekonomiškai yra ypač skurdi šalis, pagal BVP vienam gyventojui (1250 JAV dolerių) jį lenkia net dauguma Afrikos valstybių. Ilgametis šalies vadovas Than Shwe 2011 metų kovą prezidento postą perleido savo patikėtiniui Thein Sein‘ui, todėl reikalai šioje valstybėje vargu ar greitai keisis.

Įdomu tai, kad Mianmaras 2010 metais pakeitė savo vėliavą, kuri nuo šiol yra itin panaši į mūsiškę. Lietuvos trispalvė nuo Mianmaro vėliavos skiriasi tik tuo, kad pastarosios centre yra didelė balta žvaigždė.

Visos teisės saugomos © 2024 | Kopijuoti turinį be raštiško sutikimo griežtai draudžiama.

Spalvinimo paveiksliukai | Gambar untuk mewarnai | buvis.lt