Kas po velnių yra tie hipsteriai?

Vis galvojau, kaip tinkamiau apibrėžti šį terminą, kuris, regis, jau gali būti vartojamas kalbant apie bet ką: žmones, rūbus, muziką, literatūrą, vizualinius menus, gyvenimo būdą. Galvojau galvojau, tačiau nieko paprasto ir aiškaus nesugalvojau, tad pradėsiu nuo pradžių.

Hipsteriai – paprasčiausia subkultūra. Na žinote, kaip pankai, reperiai, metalistai ir visoks kitoks biesas. Tik pastarieji pasaulyje gyvuoja jau ne vieną dešimtmetį, o hipsterizmas (tikriausiai tokio žodžio nėra, bet nieko baisaus) – modernus reikalas, nors kaip terminas ir atsiradęs prieš pusę amžiaus, tačiau dabartine reikšme pradėtas naudoti vos prieš keletą metų.

Hipsteriai patys ant tiek nenori būti hipsteriais

Kad apibūdinti ir supaisyti juos kasdien vis sunkiau. Išvaizda? Pirmas į galvą šaunantis atributas – hipsteriški akiniai. Po to seka ilgi šalikai arba didelės skaros – kuo mažiau kaklo matosi, tuo geriau. Rūbai? Pagrinde vintažiniai. Second-hand’ai. Tokie, kokių niekas neturi, niekas kitas nedėvi ar tiesiog nenori dėvėti.

Muzika? Tokia, kurios beveik niekas nežino

Jokio mainstream’o (išverskit man tinkamai į lietuvių kalbą, būsiu labai dėkinga) hipsteriškame iPod’e nerasi! Dažniausiai kažkas, ką galima kišti po indie ženklu.

Tipiškas hipsteris taip pat turėtų gana nemažai skaityti ir apskritai domėtis kultūra. Mažieji nieko neišmanantys meno kritikai. Nežinau, tiesiog nejaučiu jiems simpatijos. Tiksliau sakant, nejaučiu simpatijos niekam, kas sąmoningai ir tiesiog iš idėjos žemina pop kultūrą – taip taip, be jos iš viso nieko nebūtų. Ir tie visi mėginimai būti kitokiais (?). Šiandiena jau niekuo nieko nebenustebinsi. Gerai, nebent jei… Ne, nebenustebinsi.

Kas dar?…

Veganas, būtinai geriantis kavą ir gyvenantis dideliame mieste. Naudojantis Mac’ą, iPhone’ą.  Tiesa, žodį „hipsteris“ žmonės jau įpratę vartoti kaip įžeidimą… Nesistebiu.

Hipster Olympics

Being a Dickhead’s Cool

Šis straipsnis parašytas: Klaudija Janužytė

Related Posts
Jojo istorija

Kas yra jojo žaislas (yo yo)

Sužinosite: Jojo istorijaYo Yo FilipinuoseYo Yo IndijojeL’emigretteŠiuolaikinė yo-yo koncepcija Dar vienas “Kiniškas žaislas” – labiausiai paplitusi klaidinga nuomonė…
Plačiau