Kas yra baldų konstrukcija? Tai nematoma minkštų baldų dalis, kuri slepiasi po audiniais ir kamšalu, suteikia baldui formą ir stabilumą. Dažnai sofą renkamės pagal išorines savybes, dizainą, bet ne visada atkreipiame dėmesį į tai, kas slypi viduje. Šioje vietoje gelbsti naudoti odiniai baldai, kurie yra patikrinti laiko ir tarnaus daug geriau ir ilgiau nei naujas ir pigus, laiko nepatikrintas baldas.
Minkštų baldų konstrukcijų pasirinkimas
Prieš renkantis baldus, verta pasidomėti, kaip apskritai žinoti, ar tai kokybiški ir tvirti daiktai, ar tik gražiai apvilkta ir brangiai įkainota apgaulė. Baldo konstrukcija yra labai svarbi norint turėti tvarų, ilgaamžį baldą. Tačiau toks baldas gali ir kainuoti daugiau nei tie, kurie yra pagaminti iš pigesnių medžiagų. Taigi, iš ko daromos minkštų baldų konstrukcijos?
Tie gamintojai, kurie orientuojasi į kokybę ir patvarumą, renkasi medieną – buką (kuris prilygsta ąžuolui) ir kitą lapuočių medieną (kietmedį) ar klijuotą fanerą, nes tai patvariausios medžiagos tinkančios baldų konstrukcijoms. Kai kurioms detalėms tinka ir spygliuočių mediena, kuri yra vadinama minkšta mediena.
Nepaisant to, iš ko padaryta konstrukcija, būtina įsitikinti, kad vidinės dalys yra tinkamai sujungtos, o konstrukcija yra patikima ir tvirtai surinkta. Svarbu ir tai, kad mechaninės dalys judėtų lengvai. Ne ką mažiau svarbu įsitikinti, kad minkštoji dalis irgi yra kokybiška.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis minkštą baldą?
Perkant baldus pirmiausia renkamės pagal grožį ir patogumą, tad vienas iš pirminių žingsnių ir yra tiesiog paliesti, atsisėti ant patinkančio baldo ir tada, žinoma, pasidomėti jo konstrukcija.
Turėtų kilti klausimas, iš ko gi padaryta sėdimoji dalis, ar laikui bėgant išliks dabartinė būklė ar greitai atsiras įdubimai ir baldas praras savo pirminę išvaizdą, nes tai yra labiausiai dėvima minkštojo baldo dalis. Tam naudojama didelio tankumo medžiaga, pvz., itin elastingas putų poliuretanas. Kuo didesnis minkštosios medžiagos sluoksnis uždėtas ant spyruoklių bloko ar kitų konstrukcijų, tokių kaip plokščios spyruoklės arba pinti guminiai diržai, tuo geriau.
Taip pat reikia pasidomėti, kokia medžiaga yra padengta sofa ar fotelis – ar lengva bus prižiūrėti ir išvalyti prireikus. Dažnam baldo naudojimui verta rinktis apmušalus, kurie yra iš standžiai išausto ir dėmėms atsparaus audinio ar odos.
Naudotų baldų privalumai
Vienas didžiausių naudotų baldų privalumų yra jų kaina. Tačiau svarbu žinoti, kaip išsirinkti kokybišką daiktą, kuris atitiktų savo kainą, nesvarbu, ar tai naujas ar naudotas daiktas. Lietuvoje ypač daug naudotų baldų iš užsienio ir tikrai yra iš ko pasirinkti, todėl reikia tik nepagailėti laiko paieškoms, kad atrastumėte labiausiai sau tinkantį.
Perkant naudotą baldą, originalumas beveik garantuotas, ko nepasakysi apie masiškai gaminamus žemos kokybės baldus. Žinoma, yra daug įmonių užsiimančių ir kokybiškų, unikalių baldų gamyba, tačiau tokie baldai kainuoja gerokai daugiau.
Gaminant naujus baldus ne tik sunaudojama daugybė medžiagų, bet ir transportuojant teršiama gamta bei papildomai naudojami gamtos resursai. Tvarumas ir ekologija šiais laikais itin aktualus, tad renkantis naudotus baldus, kai pakartotinai panaudojami jau pagaminti baldai, vartojama mažiau, tad prisidedame prie bendro pasaulio gėrio.
Apibendrinant
Patvariausi baldai dažnai yra arba labai brangūs, arba naudoti, tad priklausomai nuo to, kokias galimybes turite, tokius baldus ir pirkite. Tačiau visada atkreipkite dėmesį į įvairias detales, kurios išduoda daikto kokybę. Taip pat svarbu ne tik išsirinkti kokybiškus baldus, bet ir žinoti, kaip jais rūpintis ir prižiūrėti, kad jie išliktų kuo ilgiau nepakitę ir tarnautų ilgai.
Straipsnis paruoštas pagal baldaiska.lt