Saugumas kelyje labai priklauso nuo to, kaip gerai vairuotojas mato kelią ir aplinką. Ypač kai sninga arba lyja. Priekinis stiklas apsaugo vairuotoją ir keleivius nuo tiesioginio kontakto su krituliais, tačiau dėl nusėdusio vandens vairuotojas netenka normalaus matomumo. Šiai problemai išspręsti buvo išrasti priekinio stiklo valytuvai. Kokie yra populiariausi automobilio valytuvai šiandien?
Koks priekinio stiklo valytuvų vaidmuo ir kaip juos pasirinkti?
Tiek žiemą, tiek vasarą dėl nuolat besikeičiančių oro sąlygų be valytuvų važiuoti tiesiog neįmanoma. Tačiau net ir renkantis valytuvus yra svarbių niuansų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį. Pirmiausia, pagal gamybinės medžiagos savybes jie skirstomi į žieminius ir vasarinius. Taigi, pagrindiniai kriterijai, kuriais remiantis galima pasirinkti automobilių valytuvus, yra šie: gamybos medžiaga ir sezoniškumas, valytuvų ilgis, tvirtinimo ir fiksavimo galimybės bei žinoma, kaina.
Rėminiai, berėmiai ir hibridiniai valytuvai – jų ypatybės
Pagal tradicinę klasifikaciją valytuvai paprastai skirstomi į rėminius ir berėmius. Pirmieji yra labiausiai populiariausi. Pagrindinis konstrukcijos privalumas – nedidelė kaina. Tačiau laikui bėgant laikikliai ir gumelės atsilaisvina, todėl nebeužtikrina glaudaus kontakto, valytuvai tampa neefektyvūs, o taip pat žiemą jie labai linkę apledėti.
Priešingai, berėmius valytuvus sudaro spoilerio laikiklis, pagamintas iš gumos ir plastiko. Šis valytuvų tipas dabar yra populiariausias pasirinkimas, nes berėmiai valytuvai neturi vyrių, o jų konstrukcija apsaugota nuo užšalimo ir apledėjimo. Pasirinkus šiuos valytuvus, stiklas valomas guminiu peiliuku, esančiu tarp poros plonų metalinių plokštelių. Kiti privalumai: konstrukcija nėra iškraipoma, valytuvai valo beveik be garso, jei guminis peilis susidėvi, jį galima lengvai pakeisti ir nereikia iš naujo pirkti visos konstrukcijos.
Dar vienas galimas variantas yra vadinamieji „hibridai”. Tradicinė konstrukcija, paremta svirtimi, veikia kartu su plastikiniu spoileriu. Skirtingai nuo įprastinių valytuvų, hibridai yra mažesnio dydžio.