Ekstremalių pramogų nauda psichikai

Adrenalinas. Daugumai žmonių pažįstamas jausmas, patiriamas važiuojant amerikietiškais kalneliais, šokant su parašiutu ar virve- tai nepakartojamas pojūtis. Daugelis žmonių ieško tokių patirčių, kad patirtų adrenalino kupiną jaudulį. Bet kas, jei ekstremalios pramogos būtų ne tik fizinis jaudulys? Kas būtų, jei jos teiktų ir psichologinę naudą? Panagrinėkime mažai žinomą ekstremalių pramogų poveikį psichikai ir kodėl verta jas išbandyti.

Adrenalino antplūdžio mokslas

Kai dalyvaujame ekstremalioje veikloje, mūsų organizme išsiskiria tokie hormonai kaip adrenalinas, serotoninas ir dopaminas. Šie hormonai yra atsakingi už tai, kad jaučiamės susijaudinę ir energingi. Adrenalinas ypač svarbus, nes jis sukelia mūsų organizmo reakciją “kovok arba bėk”, kuri padeda mums susidoroti su stresinėmis situacijomis, paruošdama mus greitai reaguoti pavojaus atveju. Štai kodėl kai kuriems žmonėms patinka ekstremali veikla – jie gali patirti šį antplūdį ir pasinaudoti juo, kad sunkiais momentais išliktų ramūs.

Ekstremalių pramogų nauda

Dalyvaujant ekstremalioje veikloje patiriamas ne tik fizinis pakilimas, bet ir psichinė nauda. Pavyzdžiui, tyrimai parodė, kad dalyvaujant ekstremaliose pramogose gali pagerėti sprendimų priėmimo įgūdžiai, padidėti savigarba ir pasitikėjimas savimi. Tai taip pat gali padėti geriau valdyti stresą, nes išmoksime, kaip susidoroti su sudėtingomis situacijomis, neleisdami emocijoms užvaldyti mūsų. Tyrimai netgi rodo, kad ši veikla gali būti naudinga sergantiesiems depresija ar nerimu, nes ji suteikia energijos šaltinį ir leidžia jiems patiems kontroliuoti savo likimą.

Be to, dalyvavimas ekstremalioje veikloje taip pat gali padėti užmegzti santykius su kitais žmonėmis, turinčiais panašių interesų ir tikslų. Prisijungę prie klubų ar komandų, skirtų šiai veiklai, asmenys gali užmegzti tvirtus ryšius, kurie išliks ir po to, kai jie praleis laiką dalyvaudami savo sporto šakoje. Šis bičiulystės jausmas gali būti labai naudingas susidūrus su sunkiais gyvenimo iššūkiais, nes turint palaikančią grupę dažnai lengviau susidoroti su sunkumais.

Išvada:

Ekstremalios pramogos – tai ne tik azarto ieškojimas, bet ir daug psichologinės naudos, susijusios su tokia veikla! Dalyvavimas ekstremaliose sporto šakose gali turėti teigiamą poveikį tiek jūsų psichinei sveikatai, tiek socialiniam gyvenimui – nuo geresnių sprendimų priėmimo įgūdžių ir didesnės savigarbos iki tvirtesnių santykių ir geresnių streso valdymo būdų. Taigi, jei ieškote ko nors naujo arba norite patirti įdomų psichologinį ir fizinį iššūkį, kodėl neišbandžius ekstremalių pramogų? Galbūt būsite maloniai nustebinti tuo, ką atrasite!

Parengta pagal ropejumping.lt

Related Posts